Chromecast – jednoduchá a levná hračka pro přehrávání videí i hudby na vaší televizi

5

Chromecast 1

Google během včerejší keynote v San Francisku představil miniaturní zařízení s názvem Chromecast, které svou velikostí připomíná USB flash disk. Pokud zařízení připojíte přes HDMI port do své televize, můžete začít na velké obrazovce jednoduchým způsobem přehrávat obsah z Youtube, Netflix, Google Play Music, Google Play Movies nebo jiných služeb.

Chromecast 4 Chromecast 3

Chromecast obsahuje odlehčenou verzi Chrome OS, ale veškeré ovládání probíhá přes váš smartphone, tablet či počítač. V praxi stačí, když uživatel spustí na svém smartphonu aplikaci jedné z výše uvedených služeb a klikne na příslušné tlačítko. Pokud jsou Chromecast a smartphone připojené na stejné domácí Wi-Fi síti, začne být film či hudba okamžitě přehrávána na vaší televizi.

Chromecast 2

Nedochází však ke streamingu v pravém slova smyslu. Chromecast totiž jen dostane informaci o obsahu, například o videu z YouTube, který si sám stáhne a začne jej přehrávat. Pokud v mobilním zařízení video začnete přehrávat v určitém čase nebo jej na tento čas během přehrávání posunete, stane se to samé i s videem přehrávaným na televizi.

Chromecast je navíc multiplatformní zařízení, které si rozumí nejen s Androidem, ale také s iOS a počítači s nainstalovaným prohlížečem Chrome. Vývojáři webů a mobilních aplikací získají všechna potřebná data i informace ve vydaném preview Google Cast SDK.

Chromecast se už začal prodávat v americkém Google Play Store a v nejbližší době se objeví na dalších světových trzích. Příjemným překvapením je cena, která byla stanovena na 35 dolarů (v přepočtu necelých 700 Kč). V České republice se zařízení nejspíš nezačne prodávat dříve, než u nás bude zpřístupněn další obsah v Google Play včetně filmů a hudby.

zdroj obrázků: Android Police

 • Pavel

  V České republice se zařízení nejspíš nezačne prodávat dříve, než u nás bude zpřístupněn další obsah v Google Play včetně filmů a hudby.

  S tímto nesouhlasím

  Chromecast už v České Republice je ale za vyšší cenu

  http://www.android-reseller.cz/15300-google-chromecast-hdmi-media-player-811571013579.html

  už jsem si ho objednal a v pondělí čekám balík:)

  • Jáchym Šlik

   Tím byl samozřejmě myšlen oficiální prodej, ale díky za informaci. 🙂

 • Michal Englický

  stačí mít televizi připojenou do sítě přes wifi, nebo DLNA a stáhnout https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.ams
  nemusí se kupovat žádnej další nesmysl…

  • Jáchym Šlik

   Jenže tenhle „nesmysl“ funguje s jakoukoliv HDTV bez ohledu na to, jestli má nebo nemá Wi-Fi.

   • Michal Englický

    „…nebo DLNA.“ myslim, že valná většina lidí, který zajímaj takovýhle technický záležitosti má doma televizi, která alespoň to DLNA podporuje. za poslední roky už je to snad každá.