Chromecast – jednoduchá a levná hračka pro přehrávání videí i hudby na vaší televizi

5

Chromecast 1

Google během včerejší keynote v San Francisku představil miniaturní zařízení s názvem Chromecast, které svou velikostí připomíná USB flash disk. Pokud zařízení připojíte přes HDMI port do své televize, můžete začít na velké obrazovce jednoduchým způsobem přehrávat obsah z Youtube, Netflix, Google Play Music, Google Play Movies nebo jiných služeb.

Chromecast 4 Chromecast 3

Chromecast obsahuje odlehčenou verzi Chrome OS, ale veškeré ovládání probíhá přes váš smartphone, tablet či počítač. V praxi stačí, když uživatel spustí na svém smartphonu aplikaci jedné z výše uvedených služeb a klikne na příslušné tlačítko. Pokud jsou Chromecast a smartphone připojené na stejné domácí Wi-Fi síti, začne být film či hudba okamžitě přehrávána na vaší televizi.

Chromecast 2

Nedochází však ke streamingu v pravém slova smyslu. Chromecast totiž jen dostane informaci o obsahu, například o videu z YouTube, který si sám stáhne a začne jej přehrávat. Pokud v mobilním zařízení video začnete přehrávat v určitém čase nebo jej na tento čas během přehrávání posunete, stane se to samé i s videem přehrávaným na televizi.

Chromecast je navíc multiplatformní zařízení, které si rozumí nejen s Androidem, ale také s iOS a počítači s nainstalovaným prohlížečem Chrome. Vývojáři webů a mobilních aplikací získají všechna potřebná data i informace ve vydaném preview Google Cast SDK.

Chromecast se už začal prodávat v americkém Google Play Store a v nejbližší době se objeví na dalších světových trzích. Příjemným překvapením je cena, která byla stanovena na 35 dolarů (v přepočtu necelých 700 Kč). V České republice se zařízení nejspíš nezačne prodávat dříve, než u nás bude zpřístupněn další obsah v Google Play včetně filmů a hudby.

http://www.youtube.com/watch?v=cKG5HDyTW8o

zdroj obrázků: Android Police

5 KOMENTÁŘE

      • „…nebo DLNA.“ myslim, že valná většina lidí, který zajímaj takovýhle technický záležitosti má doma televizi, která alespoň to DLNA podporuje. za poslední roky už je to snad každá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here