Andy Rubin: Spojení s Motorolou neznamená smrt Nexusů od různých výrobců

2

Dnes ráno zasáhla mobilní svět zpráva o akvizici mobilní divize Motoroly Googlem. Ihned se tak na různých serverech vyrojily spekulace o smrti Nexusů od různých výrobců a snaze Googlu protlačit Motorolu jako nového dominantního výrobce Androidů.

Tyto spekulace však dnes kolem poledne popřel sám šéf Androidího týmu v Googlu – Andy Rubin. Konkrétně řekl, že na již zavedeném procesu výroby Nexusů, kdy se kolem Vánoc zvolí jeden výrobce a s ním se pak následně 9 – 12 měsíců  tvoří nový Google Nexus Phone, se nic měnit ani do budoucna nebude.

Žádné změny se prý také nedoktnou OEM parnerů, jako HTC, Samsungu a dalších, Android stále zůstane Open Source a bude jim poskytován bez jakéhokoliv problému jako doposud.

Zdroj: talkandroid

  • Rox

    Myslím si, že tohle tvrdí, jen proto,aby se nexus 3 dobře prodával. Nexus 3 bude ke konci roku a mohlo by se stát, že by lidi vyčkávali na motorola Nexus a N3 by byl propadák. Nechápu jediný důvod, proč by měl googl dále (v horizontu let) platit jiným společnostem za „drahou“ tvorbu telefonu, když má své prostředky a navíc by si konkuroval svým telefonům od motoroly…

  • NoNa

    Tedy né že by mi to vadilo…osobně bych radši další Nexus od HTC…ale tohle mi přijde dost nelogické. Když si koupím auto, tak ho snad taky nenechám stát v garáži a nepůjdu si hned půjčit jiné 🙂