Andy Rubin: Spojení s Motorolou neznamená smrt Nexusů od různých výrobců

2

Dnes ráno zasáhla mobilní svět zpráva o akvizici mobilní divize Motoroly Googlem. Ihned se tak na různých serverech vyrojily spekulace o smrti Nexusů od různých výrobců a snaze Googlu protlačit Motorolu jako nového dominantního výrobce Androidů.

Tyto spekulace však dnes kolem poledne popřel sám šéf Androidího týmu v Googlu – Andy Rubin. Konkrétně řekl, že na již zavedeném procesu výroby Nexusů, kdy se kolem Vánoc zvolí jeden výrobce a s ním se pak následně 9 – 12 měsíců  tvoří nový Google Nexus Phone, se nic měnit ani do budoucna nebude.

Žádné změny se prý také nedoktnou OEM parnerů, jako HTC, Samsungu a dalších, Android stále zůstane Open Source a bude jim poskytován bez jakéhokoliv problému jako doposud.

Zdroj: talkandroid

2 KOMENTÁŘE

  1. Myslím si, že tohle tvrdí, jen proto,aby se nexus 3 dobře prodával. Nexus 3 bude ke konci roku a mohlo by se stát, že by lidi vyčkávali na motorola Nexus a N3 by byl propadák. Nechápu jediný důvod, proč by měl googl dále (v horizontu let) platit jiným společnostem za „drahou“ tvorbu telefonu, když má své prostředky a navíc by si konkuroval svým telefonům od motoroly…

  2. Tedy né že by mi to vadilo…osobně bych radši další Nexus od HTC…ale tohle mi přijde dost nelogické. Když si koupím auto, tak ho snad taky nenechám stát v garáži a nepůjdu si hned půjčit jiné 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here