Telefónica O2 končí. Většinový podíl koupila skupina PPF

2

Dlouho se mluvilo o tom, že Telefónica, S.A již nechce zůstávat na tuzemském trhu, ale vše zatím byly pouhé spekulace, až do dnešního dne. 

telefonica-o2

Dnes totiž obě společnosti oznámily, že se dohodly na prodeji 65,9% podílu v Telefónica Czech Republic, a.s, zahrnující rovněž 100% v dceřiné společnosti našich sousedů Telefónica Slovakai, s.r.o

Celková kupní cena dosahuje výši 63,6 miliard Kč, což je cirka 300 Kč za akcii. Celá transakce ještě musí projít skrze Evropskou komisi a až poté bude moci PPF převzít kontrolu nad Telefónica Czech Republic.

Společnost si zároveň ve firmě ponechá 4,9% podíl, aby mohla být součástí a partnerem v odvětví obchodu pro další 4 roky. Koncový Zákazník by však v nejbližší době neměl nic zaznamenat a to ani z pohledu loga, protože PPF bude moci další 4 roky používat značku O2.

Španělská firma Telefónica O2 působí na našem trhu od 1. července 2006. Její působení tak trvalo 7 let a nyní předává otěže českému miliardáři Petru Kellnerovi vlastnící PPF.

Důvody proč španělská společnost opouští slovenský a český trh, kde má přes 9,3 miliónů zákazník je jednoduchý. Celková finanční situace firmy po celém světě není ideální a společnost si potřebuje zajistit finanční flexibilitu.

Zdroj: telefonica

 

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here