Samsung Galaxy Note aktualizován – upravená klávesnice, zámek obrazovky a další

1

Jeden z těch výrazně větších telefonů současnosti, 5.3 palcový Samsung Galaxy Note začal v průběhu tohoto týdne dostávat skrze klasickou OTA (over-the-air) cestu novou aktualizaci firmwaru. Ačkoliv stále založenou na starším Androidu 2.3.5 Gingerbread, tak přinášející pár zajímavých novinek.

Úprav se v ní dočkala hlavně klávesnice. Ta je nově pětiřadá a standardně tak zobrazuje nejen písmena ale i číslice. Klávesnici přibyl také nový mód určený pro psaní jednou rukou, kdy se celá lehce se zmenší a posune k jedné straně. Lehce byl změněn také zámek obrazovky, který by nyní měl být přehlednější a snadnější na pochopení.

O pár možností se rozšířilo také nastavení separátního jasu obrazovky ve vestavěném internetovém prohlížeči a došlo k přidání widgetu spouštějícího zadní LED přisvětlovací diodu.

Jak tedy můžete vidět, novinek, ačkoliv nejsou nikterak veliké, je celá řada a aktualizace se tak rozhodné vyplatí nainstalovat. Jen je potřeba dát si pozor a stahovat ji přes WiFi, celá má totiž 70MB, což je u našich operátorů takřka polovina měsíčního FUPu.

Zobrazila se Vám již tato aktualizace? Případně jaké jsou Vaše první dojmy?

Graf ceny produktu SAMSUNG i9220 Galaxy Note poskytuje server Heureka.cz

Zdroj (obrázky): Unwired via eurodroid, pha

  • Larbar

    Tak jdem aktualizovat 🙂