Samsung Galaxy Note 10.1 bude mezinárodně dostupný tento měsíc

0

O tom, že Samsung chystá tabletovou verzi Galaxy Note s 10.1“ displejem víme již od letošního CESu. Díky jednomu korejskému serveru, který dostal tablet minulý týden do ruky, pak známe i jeho finální specifikaci.

Dnes Samsung skrze oficiální tiskovou zprávu oznámil, že se tablet začne mezinárodně prodávat již tento měsíc. K jeho oficiálnímu uvedení zřejmě dojde 15. srpna v New Yorku.

Kdy se dostane přímo k nám do České republiky, zatím nevíme, dá se však očekávat, že to nebude trvat nikterak výrazně dlouho. Cena za 16GB verzi bude zpočátku nastavena na 479€, tedy přibližně 12 000 korun českých.

Samsung Galaxy Note 10.1 nabídne čtyřjádrový procesor neznámého výrobce taktovaný na 1.4GHz, 2GB operační paměti RAM a 10.1“ displej s (HD Ready) rozlišením 1280×800 pixelů. Uživatelská paměť na data bude mít kapacitu 16GB.

Přítomna bude také dvojice fotoaparátů, zadní nabídne maximální rozlišení 5MPx, přední pak 1,9 MPx s možností nahrávat HD Ready video. V tabletu bude  integrován také kombinovaný GPS / Glonass čip, WiFi (b/g/n) a HSPDA+ anténa. Baterie bude mít kapacitu 7000 mAh.

Zdroj: ac