Mariáš pro Android

1

Mariáš

Minulý týden se na Google play objevila legenda mezi karetními hrami Mariáš, který má hlavně fanoušky v hospůdkách v Česku a na Slovensku. Aplikace Vám umožní hrát variantu pro čtyři hráče, kdy změříte svůj um proti umělé inteligenci, v rámci hry je implementována téměř veškerá funkčnost opravdového Mariáše.

Hra podporuje velké množství úprav vzhledu tak, aby bylo každému hraní co nejvíce příjemné. Nechybí ani oficiální pravidla, které neznalým pomohou s pochopením hry. V současnosti hra nepodporuje multiplayer, vývojáři by rádi hru rozšířili o již zmíněný multiplayer.

 Mariáš Mariáš Mariáš

Mariáš je zdvihová karetní hra pro dva až čtyři hráče. Hraje se s balíčkem 32 karet německého typu, zvanými „mariášky“. V Čechách se zpravidla používají karty jednohlavé, na Moravě převážně dvouhlavé. [wikipedie]


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

1 komentář

  1. Tak jsem si tuhle „pecku“ zahrál. No, nic moc. Osobně mám radši klasický mariáš pro tři, ale budiž. Hrací stůl mi přijde poněkud nepřehledný, ale to by nebylo to nejhorší. Dochází tu často ke klasickým chybám. Kdo z tří hráčů má trumfovou desítku (ne plonkovou od začátku), tak si ji nechává na tah, kdy je vyneseno trumfové eso a tak o ni logicky přijde, místo aby si ji uklidil dříve, když ji může vynést bezpečně. A co mě vytočilo maximálně, bylo toto: Hráč 2 (hrál s hráčem 3) vynesl trumfovou hlášku, hráč 3 logicky musel nad a tak vynesl trumfové eso. Já, jako hráč 4 jsem měl trumfovou osmičku a desítku – a musel jsem vynést desítku, jiný tah mi hra nepovolila. No, to je teda pitomost. Za to by mě v hospodě můj spoluhráč umlátil pullitrem!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here