Jak se prodávají Android tablety v porovnání s iPadem

4

Apple si zlepšil své postavení na trhu s tablety i přesto, že se v poslední době na trhu objevilo několik velmi dobrých tabletů s Androidem. Momentálně trh s tablety přestavuje cca 15% velikost trhu s počítači, což je pro všechny výrobce velmi zajímavé.

Při pohledu na první dva kvartály letošního roku si můžeme povšimnout růstu trhu s tablety, kdy trh vzrost ze 7,2 milionů tabletů na 13,6 milionů. Na celkovém podílu se Android podílel 3,64 milionů prodaných kusů (2,45 milionů za první kvartál), v případě Applu se jedná o téměř 100% nárůst a to ze 4,73 milionů prodaných iPadů na 9,3 milionů. Podle odhadu IDC by se měl podíl androidích tabletů pohybovat na úrovni 23% ve třetím kvartálu a 26% ve čtvrtém.

S celým poměrem sil na trhu s tablety může zamíchat společnost Amazon se svým tabletem, který bude poháněn Androidem s grafickým rozhraním od Amazonu. Co si myslíte vy podaří se androidím tabletům předběhnout iPady?

Zdroj: www.itnews.sk

  • LP3W7

    Ja myslim, ze se jim to poradari. Stejne jako v mobilech mel Apple slusny naskok a Android ho predehnal. I v tabletech mel Apple slusny naskok a pokud bude novy Android Ice Cream Sandwich dobry a budou se vyrabet kvalitni tablety, tak nevidim duvod proc by casem Android nemohl Apple predbehnout.

  • Greepm

    Urcite by byl zajimavy graf kdo ty tablety pouziva. Ted sem byl na tri tydny ve statech a ipad tam maji deti misto hraci konzole. Aspon tak jsem to videl ja. Stejne tak v NY metru kdybych bral to co jsem videl…tak hodne lidi ma androidy s displejem minimalne 4″ Je pravda, ze tabletu krom ipadu jsem tam moc nevidel:-/

  • MiraSv

    Myslím, že trh s tablety je velmi důležitý a především apple si to velmi dobře uvědomuje a bude dělat vše pro to, aby jedničkou na trhu zůstal, protože právě rozložení sil je jedna z rozhodujících kriterií každého nového zákazníka kteremu že z tabletů dá nakonec přednost. Koupím si to, co ma můj kamarád soused učitel. Každy prodány tablet pro apple totiž znamená zákazníka, kterému prodá aplikace, knihy, muziku a zřejmě jej do budoucna donutí koupit si jeho tiskárnu počítač televizi a kdo ví co ještě. Výrobci androidich tabletů trochu zaspali a třeba že jsem srdcem androiďák, můj výběr ovlivnilo spousta zbytečných chyb pro které jsem si nakonec zvolil iPad II od apple, samsung galaxi tab 10.1 v prodejně při zkoušení očividně zadrhaval při pohybu mezi obrazovkami nebyl na něm zaregistrován zádný třeba jen fiktivní účet aby bylo mozné zkusit z marketu.