Jak nainstalovat Cyanogenmod 7 na ZTE Blade/Orange San Francisco

10

Jestliže vlastníte mobilní telefon ZTE Blade a nevyhovuje vám standartní ROM od Orange, existuje možnost telefon jednoduše flashnout na Cyanogenmod ROM 7. Telefon je touto ROM dokonce oficiálně podporován, flashování není těžké a neměly by se objevit žádné komplikace.

Nejprve je dobré telefon odemknout. Pokud jste ho koupili od Orange, jako Orange San Francisco, je zablokován na tohoto operátora. Samotné odblokování je jednoduché. Na této stránce zadáte kód IMEI (ten zjistíte, pokud vytočíte *#06#), vyberete výrobce ZTE a model ZTE Orange San Francisco, opíšete captcha a kliknete na Order. V poli nahoře se objeví kód, který opíšete do telefonu a ten je tímto odblokován.

Návod na flashování, ze kterého jsem vycházel, se nachází na wiki stránkách cyanogenmodu. Nejprve je třeba zjistit, jakou verzi telefonu vlastníte. Stáhněte na androidmarketu aplikaci Ask Mr Pigfish a spusťte ji. Na prvním řádku je informace, zdali je telefon Gen1 nebo Gen2. Jelikož vlastním telefon první generace, postupoval jsem dále podle tohoto návodu.

Nejprve si stáhněte Gen1-to-Gen2 Total Phone Transfer v7 a zip rozbalte do rootu SD karty. Vypněte telefon a vyndejte a zandejte baterii. Nyní telefon za držení kláves Volume Up + Menu + Power Button zapněte. Mělo by proběhnout přehrání Radio ROM, na displeji se zobrazují informace o průběhu. Chvilku vydržte, může to trvat i minutu. Telefon by měl poté nabootovat do Clockworkmod recovery. Dále se již postupuje podle návodu, který naleznete zde.

Nyní si odsud stáhněte vybranou verzi Cyanogenmod ROM 7. Osobně používám nightly build 152 a ten funguje bez problémů. Na stable verzi jsem měl problém s nefunkčním akcelerometrem a náhodným vypínáním. První problém lze vyřešit stažením novějších driverů odsud a druhý problém řeší vyšší verze nigtly buildů. Nightly build 152 v kombinaci s novými drivery už těmito neduhy netrpí. Také jsem nezaznamenal nestabilitu, či jiné podivné chování, kterým nightly buildy normálně trpí. Poslední věc, kterou budete potřebovat, jsou Google Apps, které stáhnete zde.

Nyní již můžete začít flashovat. Na kartu nahrajte všechny tři zip archivy a nabootujte do Clockworkmod recovery. Toho docílíte tím, že podržíte Volume Down a zapnete telefon. V Clockworkmod recovery se pohybujete za pomoci kláves Volume Up a Volume Down a volby potvrzujete tlačítkem Home (domeček).

Vyberte možnost Wipe data/factory reset, počkejte, než se operace dokončí a poté zvolte možnost Wipe cache partition. Tím jste z telefonu odstranili veškerá data. Nyní klikněte na Install zip from sdcard -> Choose zip from sdcard a vyberte update.zip (vlastní Cyanogenmod ROM 7). Nyní znovu klikněte na Install zip from sdcard -> Choose zip from sdcard, tentokrát však vyberte soubor s novými drivery. Postup zopakujte ještě jednou a nainstalujte i Google apps. Nyní se tlačítkem zpět vraťte až na hlavní obrazovku a zvolte Reboot system now. Telefon nastartuje již do čerstvé Cyanogenmod ROM 7. Upozorňuji, že první zapínání může trvat i několik minut, takže se nelekejte, že to trvá moc dlouho.

Na závěr bych chtěl upozornit, že tento návod mám odzkoušený na svém telefonu a že nejsem přes danou problematiku příliš velký odborník, takže neručím za případné poškození vašeho telefonu. Zvláště bych znovu připomenul, že návod je pro Gen1 a že pokud takto budete postupovat v případě telefonu Gen2, hrozí brick. Jinak se však nemusíte příliš bát, telefon je v tomto směru vcelku odolný. Přesto však doporučuji dbát při flashování obezřetnosti a opatrnosti.

 

10 KOMENTÁŘE

 1. Takže mi tam chybí informace o tom, že je pro telefony z české distribuce nepoužitelný;-) Jen nechápu autora, proč nepřejde na GEN2, než to bastlit tímto způsobem.

  • Tak, vzhledem k tomu, že jde o návod pro Orange SF, tak je to poměrně jasné ;).
   Ohledně přecházení na Gen2, nedělá to tím ‚Gen1-to-Gen2 Total Phone Transfer v7‘.

   • Prosím vás kam mám toto urobiť :rozbalte do rootu SD karty?
    Ešte jedno,nejde mi nabootovať do Clockworkmod recovery,poradí mi niekto?
    Ďakujem.

    • Po letech se mi dostal do rukou ZTE Blade.Tak jsem nainstaloval bez problemu cm-7-20130301-NIGHTLY-blade
     a po pul hodine vratil telefon do puvodniho stavu.Veskere procesy se zpomalily.Web prohlizec nacita tak pomalu,ze je nepouzitelny.

 2. No neni, i OSF by měly přejít na Froyo a tim pádem GEN2 (ikdyž kdo by si dnes kupoval OSF z dovozu, když tu má kousky se zárukou pod nosem – vidim to na fóru, noviců s OSF je minimum oproti Blade). Jinak ano, je to TPT přechod na GEN2 (beru zpět, ten postup znám nazpaměť, tak jsem to detailně nečetl) – s TPT se dá ale vyhrát víc (např. užitečná změna partišnů), škoda, že se o tom nezmínilo. Ale Blejda už nemám, tak toho kibicování nechám – všichni stejně užívaj moje návody 😀

 3. Za nepřesnosti, či spíše nedostatečné informace se omlouvám. Jak jsem psal, zas tak dobře se v tom nevyznám (např. o té změně partišnů jsem ani nevěděl). Cílem článku bylo popsat, jak jsem to dělal já, aby to to mohl zkusit i někdo, kdo v tom plave úplně a třeba ani neumí anglicky a vypíchnout nějaké zádrhely, které se mohou objevit.

 4. Dobry den mate někdo rom na zte945(vodafone 945) nebo program ktery dokazal ukladat aplikace ,hry na sd kartu u androidu 2.1 to nejde děkuji

 5. helo …  prosim kam sa zadava ten kod na odblokovanie ?
  stranka mi ho vygenerovala ale neviem kam ho mam zadat … 🙁
   

 6. ZDRAVÍM ALE KAM NAPÍŠU TEN KOD KDYŽ SE Z IMEI NEDOSTANU NA KLAVESNICI A KDYŽ JO TAK UŽ NORMÁLNĚ VOLÁM COŽ NATOHLE ČÍSLO (KOD) NEJDE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here