Intel představil čipové sady Merrifield a Moorefield. Ve výkonu předčí i Snapdragon 800

1

Intel je americkou firmou patřící mezi celosvětově uznávané výrobce procesorů, čipových sad nebo grafických karet. Již přes dva roky figuruje i na mobilním trhu, na který dodává čipy vhodné pro tablety a chytré telefony s operačním systémem Android. Na MWC 2014 pak Intel představil nové čipové sady, se kterými chce prorazit v roce 2014 – Merrifield a Moorefield. Ty se vyznačují 64bitovou architekturou, efektivním 22nm výrobním procesem a vylepšenou grafickou kartou.

Intel - čipové sady Merrifield a Moorefield

Čipové sady Merrifield se budou označovat jako Z34xx, přičemž v benchmarku se dvoujádrový procesor Z3480 vyrovnává konkurenci v podobě Snapdragonu 800 a Apple A7. O tom se můžete ujistit při pohledu na fotografii výše. Sada Merrifield nabízí jen nepatrně nižší výkon než Snapdragon 800. Merrifield pak obsahují grafický procesor PowerVR G6400 a modemem Intel IMM 7160 LTE, což umožní využít maximálně frekvence 2,13 GHz s 4GB operační pamětí. Podle fotografie zveřejněné níže se Merrifield na trhu objeví v první polovině letošního roku.

Intel - čipové sady Merrifield a Moorefield_2

Možná již tušíte, jak se budou označovat čipové sady Moorefield. Zvýší se pouze o jednu hodnotu druhé číslo, takže je nalezneme pod označením Z35xx. Mají být velmi podobné sadám Merrifield, ale zvýší se u nich poměrně značně výkon. Budou nabízet čtyřjádrové procesory s rychlejším grafickým procesorem PowerVR 6430 a modemem Intel IMM 7260 LTE. Díky tomu Moorefield i s nižší frekvencí předčí Snapdragon 800 v benchmarku (viz fotografie výše). Dostupnost se pak datuje k druhé polovině roku 2014.

Zdroj: AndroidPolice

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here