Sony představilo své SmartEyeglass aneb přichází konkurence Google Glass

0

Na MWC 2014 si Sony připravilo prezentaci svých vlastních chytrých brýlí, které tak vytvoří konkurenci Google Glass. Sony je nazvalo SmartEyeglass a zaujmou na první pohled svým designem, který se více podobná klasickým brýlím.

Sony SmartEyeglass

SmartEyeglass jsou navrženy tak, aby vám zobrazovaly jednotlivá oznámení a informace přímo před vašima očima, přičemž využívají binokulární (umožňuje pozorovat objekt současně oběma očima) průhledný displej. Bohužel podporuje pouze zelenou barvu, alespoň prozatím.

Oproti Google Glass mají SmartEyeglass samostatný drátový ovladač pro navigaci UI a snímání fotografií pomocí integrovaného fotoaparátu. Tím samozřejmě chytré brýle trpí, jelikož z nich visí kousek drátu, což si můžete ověřit zhlédnutím videa. Jedná se však o prototyp. SmartEyeglass komunikují se zařízeními s operačním systémem Android pomocí Wi-Fi či Bluetooth.

Momentálně Sony pracuje s vybranými partnery SKD, které mají na starost testování a hodnocení API včetně možností zařízení. SDK je pak postaven v podobném ražení jako u SmartWatch 2, takže umožňuje vývojářům vytvářet aplikace, které využívají plný potenciál mikrofonu, akcelerometru, gyroskopu, kompasu a senzorů světla.

Zdroj: AndroidAuthority

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here