Firefox 8 beta na Android marketu

8

Po vydání již 7. stabilní verze mobilního Firefoxu byla dnes poměrně očekávaně vydána i 8. beta. Vzhledem k rychlosti vydávání velkých aktualizací asi nikoho nepřekvapí, že ani tato neobsahuje žádné velké změny a novinky.

I tak tu pár zajímavých funkcí je, do vyhledávání byl integrován twitter, přibyla možnost jednoduchého připnutí internetové stránky jako zástupce na plochu a změn se dočkal i systém ukládání hesel. Ten je nově v případě aktivace hlavního hesla (‚master password‘) celý šifrovaný a nehrozí tak při případném ztracení telefonu jeho zneužití.

Kromě toho bylo lehce změněno i vykreslovací jádro, jeho novinky jsou ale naprosto totožné s těmi z velké desktopové 8. bety.

Nakonec bych si dovolil trochu subjektivních dojmů. Mobilní Firefox sice již ušel opravdu dlouhou cestu a z naprosto nepoužitelného něčeho, co se většinou ani nespustilo je to nyní poměrně konkurenceschopný internetový prohlížeč. Ale stále, a to i přestože na desktopu FF používám a to rád, tak se mi jeho mobilní verze zdá oproti Opeře zoufale pomalá a těžkopádná. A jaký názor na to máte Vy?

LINK NA ANDROID MARKET

Via: pocketnow

 • Jimmy

  Ano, je naprosto nepoužitelný… Nelíbí se mi ani správa záložek ničeho. opera to má vše řešeno lépe… i zadávání textu do políček je těžkopádnější jak v orig. prohlížeči, kvůli kterému používám Operu, která zobrazí pole jako pro SMS a ne že to zobrazuje přímo na stránce a kolikrát ani nevidím co píšu… Každopádně, dokud Firefox a vlastně i Opera nebudou umět flash, jsou oba v podstatě jen do počtu…

  • Petr Houška

   Opera Mobile (ne Mini) flash podporuje. Tedy alespoň na mém SGS.

   • Jimmy

    Tak to bude ono… Stáhneme Mobile:)

 • Karel

  Opera Mobile má flash a je velká škoda, že ho nemá Firefox, takhle ho nemá cenu stahovat.

 • Jimmy

  Hoši tak mě to nejede… MI to napíše že je třeba stáhnout zásuvný modul:-D Tak zkusím ještě ze srandy jít na adobe stránky a stáhnout to 😀

  • Manek49

   A máš vůbec z marketu stáhnutý Adobe Flash Player?

   • Jimmy

    Jistě… i Air

 • Jimmy

  Tak semještě Flash aktualizoval a už jede, ale žádná sláva