Samsung představil 16 MPx CMOS fotografický čip pro telefony

4

Ačkoliv se u zařízení od Samsungu můžeme dohadovat o (ne)včasnosti aktualizací a možná i o leckdy vrzajícím a plastovém dílenském zpracování, tak na tom, že fotoaparáty měli vždy naprosto brilantní, se asi shodneme všichni. Ani to však Samsungu nestačí a tak dnes představil novou generaci CMOS čipů pro mobilní telefony.

Půjde o na mobilní telefony trošku větší čipy s úhlopříčkou 1/23 palce (přibližně 1,1cm), maximálním rozlišením 16MPx a technologií backside illumination (BSI), která umožní až o 60-90% světlejší a tím pádem lepší fotografie při horších světelných podmínkách.

Poměrně působivé má být i video, jeho maximální teoretické rozlišení bude 8,9MPx při poměru stran 16:9 a 60 snímkách za vteřinu. Otázkou však je, jestli jej zvládne kódovat procesor a následně jestli bude stíhat flash paměť při jeho ukládání.

Zdroj: talkandroid

4 KOMENTÁŘE

    • Já myslím, že ano 😉 Vývoj mobilů v oblasti fotografování sice jde dopředu, sle stále se nemůže rovnat s klasickým foťákem… Přeci jen v klasickém fotoaparátu nalezneme soustavu kvalitních čoček a v mobilu pouze miniaturní „čočku“ z plastu… 🙂 A obrazová kvalita výsledných fotografií se odvíjí většinou právě od optiky, kvalitě čipu a počet megapixelů už jen udává výslednou velikost fotky… 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here