Návod: Dropbox přináší dvoufázové přihlašování

0

 

Před několika dny Dropbox utrpěl malé narušení bezpečnosti, které vedlo k přístupu k emailovým adresám několika nešťastných uživatelů. Na druhou stranu tato událost vedla k větší pozornosti zaměstnancům. Od té doby se začalo tvrdě pracovat na posílení bezpečnosti a dnes Dropbox představil doufázové ověření pro přihlášení.

Toto ověření pracuje také i jako v případě přihlašování do Googlu, tedy na základě Google Authenticator. QR kód si naskenujete do této aplikace a ta vám následně při každém přihlášení vygeneruje tajný kód. Kódy je také možné si nechat zasílat SMS zprávou.

 

Dvoufázové ověřování je nutné povolit v „nastavení bezpečnosti“ při přihlášení do účtu pomocí webového rozhraní.

Zamyšlení na závěr

Dvoufázové ověření jsem si aktivoval. Ani můj počítač ani Galaxy kód již nepotřebovali, již jsem byl přihlášen. Je tedy nutné říci, že kód je potřeba zadat pouze při první přihlášení a slouží především pro přihlášení z nedůvěryhodného počítače.

Další věc která mě nemile překvapila bylo to, že i když jsem si změnil heslo, tak mě také ani jedno z výše uvedených zařízení nepožádalo o změnu a zůstaly přihlášeny. Musel jsem tedy zařízení odhlásit, poté mě aplikace vyzvala k zadání hesla a „tajného kódu“.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: ap