Xperia Ray – tenký a elegantní Android od Sony Ericssonu

2

Kromě odolné Xperie Active představil Sony Ericsson na veletrhu CommunicAsia v Singapuru také Xperii Ray, menšího bratříčka Xperie Arc. I ta je vybavena Androidem 2.3 Gingerbread a zaujme nejen svým tenkým a elegantním designem, ale také dobrou výbavou.

Xperia Ray je telefon s jednojádrovým procesorem Qualcomm MSM8255 (1GHz) a pamětí RAM o velikosti 512 MB. Telefon je skutečně malý –  šířkou 9,4 mm a hmotností 100 gramů patří mezi nejmenší a nejlehčí chytré telefony. Fotky z 8megapixelového fotoaparátu (přisvětlovací dioda, automatické ostření, kvalitní senzor CMOS Sony Exomr R for Mobile) nebo videa v HD rozlišení (720p) je možné ukládat do vnitřní 300MB paměti telefonu nebo na paměťovou kartu microSD. 4GB kartu dostanete v balení spolu s telefonem. Chloubou telefonu je také displej, ten je sice jen 3,3palcový, vzhledem k rozměrům telefonu se větší ani čekat nedal. Nabízí ale rozlišení 854 x 480 obrazových bodů a technologii Bravia Engine.

Nesmíme opomenout ani Wi-Fi, DLNA, HSPA, GPS, Bluetooth, FM rádio a HDMI konektor. Baterie má kapacitu 1500 mAh, která by měla telefonu stačit na 440 hodin v pohotovostním režimu nebo 7 hodin hovoru. Xperia Ray by se měla začít prodávat ve třetím čtvrtletí tohoto roku za zatím blíže nespecifikovanou cenu. K dispozici budou tři barevné verze zadního krytu: černá, zlatá, bílá a růžová.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ElM3Kbcg_qY

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here