Sony Ericsson představil odolný Android Xperia Active

4

Jedním z telefonů, který byl představený v Singapuru na veletrhu CommunicAsia, je Sony Ericsson Xperia Active, odolný Android s certifikátem IP67. Ten zaručuje zvýšenou odolnost proti vodě a prachu. Designově je telefon velmi povedený a rozhodně vyčnívá z řady téměř stejných telefonů s Androidem. A to nejen díky poutku v dolní části, které slouží například k uchycení na pásek či klíčenku.

Srdcem v odolném těle je 1GHz procesor Snapdragon. Displej je jen 3palcový s rozlišením 320 x 480 (HVGA), doplněný o technologii Bravia, která má zajišťovat kvalitnější zobrazení. Problémem by nemělo být ovládání displeje mokrými prsty. 5Mpx fotoaparátu nechybí LED blesk ani možnost nahrávat videa v HD rozlišení (720p). Nechybí ani 320MB vnitřní paměť, slot na microSD karty (2GB v balení), Wi-Fi, microUSB, GPS, FM rádio, DLNA a Bluetooth a další.

Xperia Active je vybavena Androidem 2.3 Gingerbread, součástí by měly být předinstalované aplikace Wisepilot (GPS navigace) a iMapMyFITNESS (mapy a další funkce pro turisty, běžce, cyklisty apod.).

Cenu zatím výrobce nezveřejnil.

httpv://www.youtube.com/watch?v=t05991f5WlY

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here