Xiaomi Mi3 bude mít Tegru 4 a Full HD displej

7

Ještě před několika týdny to vypadalo, že počet zařízení vybavených Tegrou 4 bude opravdu mizivý, v poslední době však na internet začínají unikat informace o chystaných smartphonech i tabletech, které jsou vybaveny právě nejnovějším čtyřjádrem od Nvidia. Svého zástupce chystá také čínská značka Xiaomi, která je světově proslulá svými telefony s bezkonkurenčním poměrem ceny, výkonu a kvality.

Výsledky výkonnostního testu GFX Benchmark odhalily, že Xiaomi Mi3 nebude stejně jako jeho předchůdci žádným ořezávátkem. Smartphone s Tegrou 4 taktovanou na 1,8 GHz totiž porazil téměř všechnu konkurenci až na tablet HP Slatebook 10 X2 a herní konzoli Nvidia Shield, které jsou však taktéž vybaveny novým čtyřjádrem od Nvidie.

Xiaomi Mi3 benchmark

Kromě proceru odhalil benchmark také rozlišení displeje, které by mělo být 1920 x 1080 obrazových bodů. Tedy více, než má současná vlajková loď Xiaomi Mi2S. Je tedy velmi pravděpodobné, že spolu s rozlišením vzroste také úhlopříčka displeje. Už zmíněné Xiaomi Mi2S má jen 4,3″ displej, díky čemuž patří k nejmenším high-end smartphonům na trhu.

Xiaomi Mi3 nabídne také operační systém Android 4.2 Jelly Bean, další výbava však zatím zůstává tajemstvím. SPekulace však nasvědčují tomu, že k představení telefonu by mělo dojít už během srpna či září letošního roku. A pokud Xiaomi opět zvolí bezkonkurenčně nízkou cenu, máme co do činění s dalším čínským bestsellerem.

zdroj: Phone Arena

 • Tommy

  Porad se tu pisi clanky o telefonech, ktery se tu nikdy nebudou prodavat. Je to hezky, ale do Ciny moc lidi nepojede…

  • Jáchym Šlik

   99 % lidí, kteří mají čínské telefony, si je objednali přes internet. A to přímo z čínských internetových obchodů nebo od různých přeprodejců v Česku. Počet zájemců o smartphony z Číny navíc stále roste a Xiaomi je rozhodně jednou z nejoblíbenějších značek.

   • Tommy

    Jj tak 10 lidi z CR…

    • Jáchym Šlik

     Určitě jste na tuto problematiku odborník, tak díky za přesné statistické údaje.

    • PiTommy

     http://www.miui.cz – tam se schazi tech „10“ lidi, ty odborniku. a to je jenom xiaomi. pokud nekdo v 21.stoleti nechape, ze nemusi jet na druhej konec sveta, aby si tam neco koupil, je to jeho blbost…

 • Karel

  Ještě že jsem v číně minimálně do 5.září, tak doufám, že do té doby přijde MI-3 na trh 🙂

  • Milan .

   Tak to asi stihnete…
   Měl být představen 16.8.2013 a v Číně bude zajisté téměř okamžitě k prodeji…