Verizon a HTC představili Droid DNA – variantu Buttefly J pro USA

10

 

Zatímco my, na starém kontinentu, pokládáme za vlajkovou loď tchajwanského výrobce elektroniky HTC stále ještě HTC One X+, tak jak v domovském Tchaj-wanu, tak nově i v USA, mají již model o třídu novější a výkonnější.

HTC totiž včera večer ve spolupráci s operátorem Verizon v USA představilo nový model HTC Droid DNA, který přímo vychází z přibližně před měsícem v Tchaj-wanu představeného HTC Butterfly J.

HTC Droid DNA, jak se novinka jmenuje, tak nabídne naprosto totožný 5“ SLCD3 displej s FullHD rozlišením (1920×1080), čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4, doplněný o grafický čip Adreno 320, a 2GB RAM.

Stejný bude i fotoaparát, který zvládne snímky v rozlišení až 8.1 MPx, dále nerozšířitelná vnitřní paměť s kapacitou 16GB, Bluetooth 4.0, NFC, bezdrátovým nabíjením a operační systém Android 4.1 s grafickou nadstavbou HTC Sense 4+ a zvukovým vylepšením Beats Audio. Baterie nabídne kapacitu 2020mAh.

Telefon se u amerického operátora začíná prodávat již zítra. O mezinárodním, případě evropském modelu, se bohužel stále nic neví. Určité spekulace se sice objevují o čínské verzi, která by snad měla být představena 6. prosince, nicméně nic není potvrzeno.

Případná ignorace evropského trhu by navíc nebyla ničím překvapivým. Něco podobného totiž již tchajwanský výrobce dříve udělal například s modelem HTC Rezound.

Zdroj: gsmarena

 • Molitann

  K čemu takové rozlišení ? Rozlišení větší jak můj ntb 😀

  • K tomu samému, jako je u kompaktů 14 MPx 😉

 • Kami

  no vypadá dobře, doufam že se HTC poučilo a výdřž už nebude taková bída jako u one xka, to rozlišení je super:)

 • Tomas

  to chci!

 • Mark

  16gb nerozšířitelná pamět? trochu málo ne?

  • To je otázkou. Na západ od nás je téměř všude 3G/4G konektivita a spousta streamovacích služeb.

   Odpadá tedy nutnost mít v telefonu písničky (nahradí last.fm, Google Music, Xbox Music, Spotify, …), filmy (Hulu+, Netflix) a i mapy (Google Maps…). A na aplikace i větší hry je 16GB dostatečných.