SDK a zdrojové kódy Androidu 4.2 vydány skrze Android Open Source Project (AOSP)

0

Ani ne po měsíci od oficiálního představení dnes ráno Google zveřejnil kompletní zdrojové kódy a vývojářský SDK aktualizovaného Androidu 4.2 Jelly Bean. Zdrojový kód je již tradičně k dispozici na stránkách Android Open Source Project komukoliv, kdo by si jej chtěl prohlédnout, nebo případně i zkompilovat a používat.

Vyznavače alternativních ROM potěší také fakt, že Google aktualizoval binárky pro řadu Nexus zařízení. Prozatím mezi nimi chybí pouze Nexus 4 a 3G varianta Nexusu 7, údajně kvůli problémům s licencí GSM modulu.

Vývojářský balíček s aktualizovaným SDK je ke stažení taktéž na klasickém místě. Vývojáři se v něm mohou těšit například na nová API pro widgety na zamknuté obrazovce nebo bezdrátové sdílení audiovizuálního obsahu.

Celkově bychom se tak velmi brzy mohli začít potkávat s alternativními Android 4.2 ROMkami a aplikacemi využívajícími výhody nové verze. Konkrétně u CyanogenMODu osobně počítám s tím, že na novou verzi přejde takřka okamžitě a již příští stable verze bude postavená na něm.

Obzvláště dobrá zpráva by to pak mohla být pro majitele Nexus S a Motoroly Xoom, kteří oficiální aktualizaci nedostanou. Vzhledem k stejnému základu Androidu 4.1 a 4.2 by totiž s vydáním nových zdrojových kódů neměl být problém přinést velmi rychle takřka profesionální aktualizaci.

Android 4.2 kód: AOSP
Android 4.2 SDK: developers.android
Zdroj: XDA

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here