Samsung Galaxy S IV se CyanogenMODu nejspíše jen tak nedočká

1

CyanogenMod

Nová vlajková loď Samsungu, Galaxy S IV, se nestačila začít ani prodávat a už se nad ní pomalu vynášejí první soudy. Členové skupiny TeamHacksung, která má pod CyagenonMODem na svědomí porty této nejoblíbenější komunitní ROM na většinu Samsung zařízení, se včera večer konkrétně nechali slyšet, že v dohledné době neplánují začít pracovat na CyagenogenMODu pro Galaxy S IV.

Důvodů pro toto rozhodnutí mají údajně hned několik. Ty nejzávažnější jsou ovšem problémy s kamerou, které jsou patrné třeba i u CM pro Galaxy S III, a fakt, že telefon bude dostupný ve dvou verzích, se Snapdragonem S600 a Exonysem Octa, ke kterému navíc nejsou, a zřejmě ani nikdy nebudou, funkční zdrojové kódy driverů.

Samotný tým CyanogenMODu na toto poměrně kontroverzní oznámení poměrně rychle zareagoval s tím, že případné verdikty nad podporou nebo nepodporou jednotlivých zařízení budou vždy vyneseny až po uvedení zařízení na trh a navíc výhradně skrze oficiální CyagenonMOD blog, Google+ účet nebo twitter.

I tak ale nad portem populární komunitní ROMky pro Galaxy S IV visí otazník. Se zařízeními od Samsungu nejzkušenější členové komunity na něm totiž zřejmě pracovat opravdu nebudou, což, i pokud se práce nakonec někdo ujme, určitě zdrží řešení případných problémů a tedy i vydání prvních reálně použitelných verzí.

Zdroj: sammobile

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here