RedMi Note – nový tabletophone od Xiaomi

0

RedMi Note, jehož původní název měl údajně být RedMi 2, se dočkal ukázky v podobě fotografie, kterou na svém Weibo profilu zveřejnil Lei Jun, zakladatel společnosti Xiaomi. Modelu bychom se měli dočkat již 19. března.

RedMi-Note-01

Přístroj má displej s úhlopříčkou 5,5″, rozlišení jak však zatím neznámé. Pod kódovým označením 2013121 se skrývá zařízení o velikosti 154*78,7*9,45 mm, což nám dává poněkud tlustší telefon, na druhou stranu dostaneme baterii o kapacitě 3000 mAh, která by měla zajistit dostatečně dlouhou výdrž.

Pod displejem nalezneme tři senzorová tlačítka, na pravé straně telefonu poté tlačítko pro regulaci hlasitosti a tlačítko pro vypnutí/zapnutí. Uvnitř najdeme osmijádrový procesor MediaTek MT6592. Telefon bude dodáván ve dvou hardwarových provedeních. Slabší verze bude mít osmijádrový procesor s taktem 1,4 GHz, 1 GB RAM a 4 GB ROM, silnější verze osmijádrový procesor o taktu 1,7 GHz, paměť RAM bude mít 2 GB a vnitřní paměť bude 16 GB.

Oba dva modely budou disponovat kamerou s rozlišením 13 MP, přední fotoaparát poté bude mít rozlišení 5 MP. Jaká bude cena koncového zařízení, není jisté. Předpokládá se však, že by slabší model měl stát do 999 čínských jenů (v přepočtu přibližně 3.200,- Kč) a silnější model do 1199 čínských jenů (v přepočtu přibližně 3.800,- Kč). Zmíněná cena je pouze spekulativní a může se významně lišit. Jistá není ani dostupnost na jiných trzích, než je ten čínský.

 Zdroj: Gizmochina

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here