První smartphone s předinstalovaným CyanogenModem se začne prodávat v prosinci

0

Oppo N1 CyanogenMod

Oppo N1 po představení letos v září překvapil hned několika novinkami. Čínský výrobce svůj smartphone vybavil například otočným fotoaparátem a dotykovou ploškou na zadní straně, ale revoluční novinku přinesl i v oblasti softwaru. Oppo se totiž rozhodlo spolupracovat s vývojáři CyanogenModu a model N1 se tedy stane prvním smartphonem na světě, který bude mít předinstalovanou tuto známou alternativní ROM.

Limitovaná edice Oppo N1 se CyanogenModem by se na mezinárodních trzích měla objevit letos v prosinci. Cena přitom zůstane stejná jako u běžné varianty, ale její konkrétní výši zatím bohužel neznáme. V případě zvláštní edice získají zákazníci navíc několik bonusů: smartphone bude uložen ve stylové krabičce (viz obrázek výše), která bude obsahovat samolepky a ochranný obal s maskoty Oppo i CyanogenModu.

Zatím není jasné, kolik kusů bude dostupných v rámci zmíněné limitované edice. Pokud byse na vás však nedostalo, nepřijdete o možnost používání CyanogenModu ani na běžné verzi Oppo N1. Ve smartphonu sice bude předinstalována vlastní ROM s názvem Color OS, ale v interní paměti najdeme i CyanogenMod, který si uživatel bude moct v případě zájmu jednoduše nainstalovat přes recovery.

zdroj: Oppo via GSM Arena