První Android pro seniory je tady!

4

Již v minulosti se společnost Fujitsu nechala slyšet, že chystá telefon s Androidem pro seniory, nicméně Doro PhoneEasy 740 je tady a stává se tak prvním telefonem s Androidem, který je určen výhradně pro seniory.

Vzhledem připomíná starší telefony, ovšem design je účelný a rozhodně není nejhorší. Velká tlačítka, dobře čitelný displej, velikost písma, to senior ocení. Rozměry zařízení jsou 118 × 566 × 19 mm. Po hardwarové stránce je telefon taktéž dostatečně vybaven. Procesor pracuje na frekvenci 650 MHz, operační paměť je optimálních 512 MB. Překvapila vestavěná paměť, která má možná zbytečně kapacitu 4GB a  ještě možnost rozšíření paměťovou kartou microSD. Displej je ve velikosti 3,2 palce o rozlišení 320 x 480 px.

Podívejme se na zajímavější část přístroje – software. Společnost Doro na svůj nový model použila Android ve verzi 2.3. Grafika a uživatelské prostředí je co nejvíce zjednodušené. Funkce Androidu však zůstaly. Určitě každý ocení možnost instalovat aplikace z Google Play.

  

Mobil má však díky operačnímu systému další vymoženosti. Software pro počítač, Doro Experience umožní do telefonu přidat aplikace, fotky, multimediální soubory či upravit nastavení ze vzdáleného zařízení. Další užitečnou službou je  Remote web assistance, který umožní vyhledat polohu mobilního telefonu přes prohlížeč.

Telefon se bude prodávat v příštím roce za velmi zajímavou cenu, přibližně dva tisíce kroun.

Zdroj: phonearena.commobilmania.cz

 • Sirbobo

  Naprostý nesmysl.
  V prvé řadě senior potřebuje hardwarové tlačítka pro příjetí a ukončení hovoru.
  A za druhé senior potřebuje na displeji obrázky svých dětí nebo vnuků – třeba 6 až 8 fotografií.
  Dotknout se fotky, komu chce volat a potvrdit třeba tlačítkem přijetí hovoru.
  Jak jednoduché.

  • smrk

   Na to ale nepotrebuje smartphone. Bud dokaze potencial smartphonu vyuzit (verim, ze se takovi najdou) – pak jsou zasadni velika pismena kvuli horsimu zraku a nebo nedokazou a pak je dle mne zbytecnost delat smartphone se systemem, ktery se zase o vsechny mozne funkce oreze tak, ze umi jen vytacet kliknutim na fotku.

 • Host

  Pokud to nema GPS je to k prdu.

  • Ilfirin

   The phone includes GPS connectivity, which can provide location info in an emergency. GPS can also be used by apps, such as ‚Point the way‘, which helps someone find their way home.

   Also on board are 3G and Wi-Fi, meaning this really is a fully-loaded smart phone.

   PS: Bude-li to opravdu za 2k, ihne to své bábi kupuji