Majitelé HTC jsou se svými telefony nejspokojenější [statistiky]

3

Analytická společnost JD Powers and Associates vydala výsledky dalšího průzkum, který ukazuje spokojenost majitelů smartphonů. Podle očekávání jsou se svými telefony nejspokojenější majitelé iPhonu od Apple, na dalších třech pozicích jsou ale v čele s HTC výrobci zařízení s Androidem.

V průzkumu, který probíhal od července do prosince minulého roku v USA,  dostalo 7080 spotřebitelů za úkol ohodnotit, jak jsou spokojeni s výkonem, funkcemi, ovládáním a designem svého smartphonu. Druhým nejoblíbenějším výrobcem je HTC, které dosáhlo výsledku 798 bodů z 1000 a spolu s už zmíněným Applem (839 bodů) jako jediné překonalo průměrný výsledek 774 bodů. Dalšími nejspokojenějšími uživateli chytrých telefonů jsou majitelé zařízení od Samsungu (760 bodů), Motoroly (758 bodů). Méně spokojení jsou naopak majitelé LG, BlackBerry a Nokií.

Pro zvětšení grafu klikněte na obrázek

Až na HTC, Apple a Nokii zaznamenali všichni výrobci zhoršení výsledků ve srovnání se stejným výzkumem před 6 měsíci, zejména v oblasti výdrže baterie. Nejen větší displeje a výkonnější procesory, ale zejména výrazné rozšíření technologie 4G (LTE) v USA, má za výsledek nižší výdrž baterií dnešních telefonů. 4G sice umožňuje velmi rychlé připojení k internetu, na druhou stranu má ale extrémně vysokou spotřebu energie. Jen 25 % majitelů vlastnících telefon s podporou 4G, je „velmi spokojeno“ s jeho výdrží baterie.

Z průzkumu také vyplývá, že 21 % spotřebitelů se někdy setkalo se softwarovou poruchou svého smartphonu.

zdroj: twice
via ta 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here