HTC One (M8) – oficiální video a test výdrže baterie

0

HTC One (M8)_2

HTC One (M8) bylo oficiálně představeno teprve před pár hodinami a rozhodně má co nabídnout. Například v něm tepe čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 801 s frekvencí 2,3 GHz či 2,5 GHz v závislosti na trhu, na kterém se bude prodávat. Kromě kompletní specifikace jste si mohli přečíst informaci o výdrži baterie, která má kapacitu 2600mAh (původní HTC One měl baterii s kapacitou 2300mAh). I dnes vám poskytneme další poznatky, které byly převzaty ze zahraničního portálu GSM Arena. Výsledky se totiž liší o několik desítek minut.

V původní zprávě dosáhla baterie u HTC One (M8) při procházení webu času 7 hodin a 12 minut. GSM Arena dosáhla přeci jen zajímavějšího výsledku. Časomíra se zastavila na 9 hodin a 6 minutách. Při testu nebyl využit režim pro úsporu baterie, aby se dosáhlo kýženého výsledku. Pokud patříte mezi ty, kteří často a dlouhou dobu telefonují, pak vás jistě bude zajímat, že HTC One (M8) při testu doby hovoru dosáhlo 20 hodin a 1 minuty.

Při přehrávání videa překonalo HTC One (M8) oba zástupce od společnosti Apple. Se svými 11 hodinami a 14 minutami se zařadilo mezi telefony s vyšší výdrží baterie právě při přehrávání videa. U celkové výdrže se časomíra zastavila na 71 hodinách a opět bez použití režimu Extreme Power Saving Mode. Pro porovnání – Galaxy Note 3 dosáhlo 75 hodin a původní HTC One pouze 48 hodin.

Společnost HTC ovšem slibuje, že při posledních 20 % baterie vydrží telefon HTC One (M8) s režimem Extreme Power Saving Mode celkově dalších 60 hodin provozu. Nová vlajková loď podporuje také rychlé nabíjení, tedy tak zvaný Quick Charge 2.0, což přináší rychlejší nabíjení o 75 %. Jenže většina nabíječek, která jsou součástí balení telefonu, podporují pouze Quick Charge 1.0, kde je rychlejší nabíjení pouze o 40 %.

Společnost HTC neopomenula ani oficiální propagaci. Zveřejnila proto své prezenční video (výše) k nové vlajkové lodi spolu s tiskovými fotografiemi. My ho doplňujeme ještě videem hands-on (níže), který pořídil portál Android Authority.

Zdroj: Android Authority a GSM Arena