CAT B15 – odolný smartphone pro pořádné chlapy

9

cat b15

Známá značka Caterpillar rozšířila svou nabídku odolných smartphonů s Androidem o další model CAT B15. Novinka má sice konvenčnější design než starší CAT B10, i přesto však na první pohled poznáte, že CAT B15 není žádný telefon pro slečinky, nýbrž pořádné chlapy.

Caterpillar CAT B15 se může pochlubit certifikací IP67, která by měla zaručit úplnou odolnost proti prachu a vodě při ponoření do hloubky jeden metr po dobu 30 minut. Tělo smartphonu je tvořeno pevným eloxovaným hliníkem a gumou, díky čemuž by novinka měla bez problémů přežít i pád z 1,8 metru. A bát se uživatelé nemusí ani nízkých teplot, CAT B15 totiž údajně funguje i při teplotě -20 °C.

Co se hardwarové výbavy týče, patří Caterpillar CAT B15 do nižší třídy smartphonů. Novinka má 4″ displej s rozlišením 800 x 480 pixelů, který je krytý odolným sklem Gorilla Glass a přizpůsobený pro ovládání mokrými prsty. Pod kapotou najdeme dvoujádrový procesor MediaTek MT6577 taktovaný na 1 GHz, 512MB RAM, 4GB vnitřní paměť, slot na micro SD karty, dvojici fotoaparátů (5mpx zadní a VGA přední) a operační systém Android 4.1 Jelly Bean.

Vyšší odolnost se nepodepsala jen na designu, ale také velikosti: CAT B15 má rozměry 125mm x 69,5 mm x 14,95mm a hmotnost 170 gramů. Smartphone se začne prodávat během března za 329 eur, v přepočtu přibližně 8 400 Kč. Dostupnost v České republice zatím nebyla potvrzena, vzhledem k dostupnosti starších telefonů od Caterpillar je však poměrně pravděpodobné, že se CAT B15 dříve či později objeví také na našem trhu.

zdroj: pl

9 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, dost by mne zajímalo kolik volného místa je na interní paměti pro instalaci aplikací ? Ví to někdo ? Jde mi o to, jestli se tam dá nainstalovat offline navigace. Díky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here