Android 2.1 Eclair dostupný pro Xperia X10, X10 mini (pro)

18

SonyEricsson si připravil pro majitele telefonu Xperia X10, X10 mini a X10 mini pro překvapení v podobě aktualizace na Android 2.1 Eclair. Distribuce v Evropě odstartuje dnes večer. Jedná se o dlouho očekávanou aktualizaci, po které uživatelé již volají od samostatného vydání telefonů na trh.Sony Ericsson zahájil distribuci severními státy, kde je již release k dispozici a bude pokračovat dalšími Evropskými státy. Bohužel není znám jízdní řád aktualizací Evropou podle informací aktualizace by měli být dostupné v celé Evropě v průběhu měsíce Listopadu.

Aktualizace přináší novinky jako je HD video nahrávaní ve formátu 720p s auto fokusem pro Xperii X10, nové zálohovací aplikace, automatickou aktualizaci fotek z telefonního seznamu s Facebookem a další:

Xperia X10:

– HD video nahrávaní s auto fokusem pro vyšší kvalitu videa
– Nové zálohování a obnovení aplikací s rozšířením na obsah telefonu
– 5 obrazovek pro aplikace, widgety, ikony a složky
– Automatickou synchronizací obrázku kontaktů s Facebookem + zobrazení online přátel na Facebooku

Xperia X10 mini a X10 mini pro:

– Vylepšená funkce Bluetooth s podporou odesílání a přijímání obrázků, kontaktů
– Nové zálohování a obnovení aplikací s rozšířením na obsah telefonu
– Automatická synchronizace kontaktů mezi obrázky Facebooku a telefonního seznamem
– Vylepšený způsob manipulace s obrázky, zvuky, textem a čísly ve zprávách

K update verze Androidu Vás upozorní Váš telefon pomocí notifikační zprávy, jakmile bude dostupná aktualizace pro Váš telefon. Záleží na verzi systému a typu telefonu. Ve zprávě se dozvíte, jak postupovat pro nahrání aktualizace na telefon s použitím PC aplikace.

 • iutre

  Děkuji konečně konkrétní a srozumitelná zpráva.

 • Petr

  A co xperia 8??

 • ezzekiel

  parada… chci se zeptat jestli se daji nekde stahnout zdarma hry ci aplikace na xperii x10 mam ji chvili tak se s ni szivam zatim dekuji jinak clanek super

 • Jana

  a kde to stahnu?

 • Pavel Hron

  Četl jsem v jiném článku, že s touto aktualizací vydrží telefon o 30 procent déle. Je to pravda? Můžete mi to někdo potvrdit? Samozřejmě otázka se stahuje na ty, kteří už svůj telefon úspěšně aktualizovaly.

 • brecece

  Zatim ještě nemám osbní názor, ale psáli to všude, ano, takže bude to asi tak.

 • Lenoch

  Já jsem o tom nečetl, až když jsem si svůj telefon aktualizoval, tak jsem si běhěm pár dní všimnul, že vydrží o něco déle. Nevím jestli o 30 procent, ale i kdyby jen o 10, tak to stojí za to. S aktualizací jsem jinak naprosto spokojený.

 • juta

  nechápu proč se někdo neví rozhodnout, jestli si má, nebo nemá dát upgrade. s upgradem ví telefon mnohem víc, tak si ho už konečně dejte 😀

 • Pavel

  Já s tím nesouhlasím, že každá aktualizace telefon jen vylepší. Stačí se zamyslet jen co se týče programů k počítači. Nebo windows. Tenkrát jsem nechtěl Vistu, protože s ní každý měl problémy, a s mnoho věcma nebyla kompatibilní. To samé se může stát u telefonu. Musím ale uznat, že co se týče aktualizace 2.1 na X10, tak zatím jsem slyšel hlavně poztiviní ohlasy. Ještě aby ne, když už se na tento upgrade muselo čekat tak dlouho…

 • tranz

  pavel – v tom máš pravdu, že napríklad s Vista sa windows popálil, ale zato aktualizáciu telefónu s vytvorením nového operačného systému nemožme porovnávat. Je to niečo úplne iné. Ale samozrejme aj v tomto prípase sa može stat, že sa im napríklad lepšie podarí predošlá verzia, ale pochybujem, že by to bolo možné, ak v 2,1 androide iba vylepšili všetky nedostatky 1,6 androidu.

 • Monica

  Podľa mňa, X10 s novým androidom 2.1 len vylepšilo. Aspoň u mňa nie sú žiadne problémy, negatívy, viem povedať len o pozitívných zmenách.
  Android 2.1 priniesol také plusy, na ktoré by som ani nemyslela: kameru HD, s plinulým autofocusom, zoznam kontaktov vylepšilo social media, batôria vydrží viacej, neviem vy aké skúsenosti máte ale, môj fón je aj rýchlejšý odvtedy. Takže podľa mňa vydarená aktualizácia to bola, už čakám kedy bude 2.2.

 • otiko

  Zdravím. Chci si stahnout novou verzy Androida 2.1 nejdříve mi to doporučilo zálohovat data a tak jsem učinila, pro obnovení dat mi to píše: vložte pamětovou kartu, ale já už to tam mám od výrobce a telefon jsem koupila u Vodafone. Nevím si stím rady, co mám dělat abych mohla dokončit stahováni programu???
  Díky tza odpověd!

 • Klára

  Jak mohu telefon aktualizovat jinak, když se mi to nedaří přes PC companion? Díky.

 • zerotin

  Tak nejlepší volba je SEUS. Je to oficiální a určie tvůj telefon už to nabízí! Když ne (naopak to ani můžu představit jak) tak tady je asi nejlepší český članek, který ukaže řešení na problemy: http://forum.semania.cz/index.php?topic=27035.0

 • Veronika

  Ahoj chtěla bych se zeptat jestli jde android 2.1 iu operatora O2?protože se mi zatím žadná aktualizace neobjevila a to už je prosinec.Děkuji

 • dála

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli je to vhodné i pro Xperii x8 a jak se to má stáhnout… vůbec si nevím rady =))

 • Tubec

  Mě ten market nejde stahnul sem akorat blutko a ted mi uz nic nejde.. píše to že se to nestáhlo nevíte co stim??

 • Jirka

  Dobrý den,
  chtěl bch se zeptat odkud se dá stahnout navigace do telefonu sony ericsson xperia x10?
  Děkuji