Recenze: Cordy 2

0

Zvláštní robot, který má místo hlavy televizi je zpět. Stále se usmívající Cordy bude znovu bojovat proti svým nepřátelům a pokusí se zachránit jeho svět.  Skvělá plošinka, kterou stojí za to si zahrát.

unnamed

Cordy 2 má stejný příběh, jako jeho předchůdce. Největší otázkou bylo, zda dokáže zaznamenat stejný úspěch. První díl se totiž umístil mezi deseti nejlepšími hrami na konci roku 2011. A protože dva roky jsou v mobilních technologiích dlouhá doba, rozhodlo se studio pro vytvoření nového Cordyho, který je lepší a ještě zábavnější.

Příběh

Cordyho svět prožívá znovu velmi zlé časy. Zlí roboti kradou veškerou energii, která je pro jeho svět velmi důležitá. TO se samozřejmě Cordymu nelíbí a tak vyráží na dalekou cestu, za záchranu světa a nastolení míru. Během vašeho putování vám budou pomáhat Cordyho přátelé a zapůjčí vám jejich speciální věci, které budete hojně využívat.

Screenshot_2013-03-31-20-12-39

Jedna verze nebo dvě?

Cordy2 se jeví ze začátku, jako hra zdarma. Bohužel tomu tak není, protože zdarma si můžete zahrát jen určitý počet levelů. Další levely a s tím i města si můžete odemknout za předpokladu, že si koupíte plnou verzi za cirka 100Kč.

Zdarma si budete moci zahrát pouze první čtyři levely, ale naštěstí vám toho ukážou opravdu dost a vaše rozhodování o koupi bude tak snazší. Hra prakticky ihned na začátku ukáže, ve kterých bodech se zlepšila a které prvky přináší navíc oproti jedničce. Samozřejmě některé novinky si hra nechá v rukávu pro hráče, kteří si zakoupí plnou verzi. V plné verzi najdete celkem 48 různých map rozdělené do tří měst.

Screenshot_2013-03-31-20-15-01

Styl hry

Ve hře se vyskytují bonusová kola, která můžete odemknout za pomocí ozubených kol. Ty sbíráte v každé mapě. Sběr těch ozubených kol je důležitý, protože za ně si budete odemykat i klasické mapy, které vás posunují v příběhu dále.

Hlavním úkol Cordyho a tedy i váš je spojit na každém konci mapy záporný a kladný pól. Tím bude energie obnovena a vás tak čeká závěrečné hodnocení.

V něm jste hodnoceni třemi hvězdami. První z nich je za dokončení mapy, druhá za dokončení mapy v daném časovém limitu a třetí za nasbírání všech blesků. Blesky jsou poschovávané po mapě a někdy je velmi těžké najít je všechny a zároveň se vejít do časového limitu. Naštěstí se Cordy do mapy může kdykoliv vrátit a případné zbylé hvězdy dosbírat.

Grafika a zvuk

Vývojáři chtěli udělat grafiku velmi líbivou a barevnou. Bohužel s tím druhým to trochu přehnali a občas se mi stávalo, že jsem Cordyho ve směsi všech barev nemohl na malou chvíli najít. To je ale jen malá výtka a patří zejména k prvnímu městečku. Ve druhém a třetím tento spíše přebytek mizí. Nejen grafika, ale i zvuk doznal vylepšení, která se opravdu velmi povedla. Každý zvukový prvek, skvěle ladí do celé hry.

Screenshot_2013-03-31-20-13-44

Závěr

Cordy2 je skvělá plošinovka, která i za 100Kč neodradí. Zprvu jsem váhal, protože ze zkušenosti vím, že pokračování již není tak dobré, jako první díl, ale zde jsem byl mile překvapen a hru jsem si skvěle užil.

Hodnocení: 10/10


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app