Gstrings – pro ty z nás, kteří nemají hudební sluch

0

Jedno staré české přísloví praví: „…co Čech, to muzikant.“ Statistiky pak naznačují: „…co muzikant, tak nejspíš kytarista.“ Ač je to samozřejmě trochu nadnesené, faktem zůstává, že hráčů na strunné nástroje, a především na kytary je opravdu hodně. Pokud patříte do této skupiny, a nemáte absolutní hudební sluch, aplikace Gstrings je právě pro vás.

Gstrings main window

Gstrings má všechno: spoustu nastavení, a velmi jednoduché používání. Aplikaci jednoduše zapnete, stisknete automatické ladění a ladíte.  pokud se objeví problém s jednou strunnou, lze je naladit postupně po tónech. je třeba říci, že ladička je velmi přesná, pokud tedy nejste v extrémě hlučném prostředí, kde se samozřejmě přesnost ztrácí.   Prostředí aplikace je konvenční, někomu se může zdát až fádní.  Výrobce tuto skutečnost alespoň částečně kompenzuje možností změny barevného motivu.

Skin menu

Aplikace umožňuje ladit i jiné (strunné) nástroje než jen kytaru. nemusíte nic měnit, jen začnete ladit. pokud se vyskytnou problémy, lze určitý nástroj nastavit manuálně, pro předejití případných nepřesností.

Instruments

 

Jak je již zmíněno výše, aplikace má i relativně obsáhlé nastavení, od změny citlivosti mikrofonu až po kompatibilitu s konkrétními telefony, či změny stupnic.

Gstrings1

Aplikace je dostupná na Google play ve dvou verzích, s reklamami a bez nich. Podle mne je to nejlepší ladička na marketu dostupná, jenž se dokáže vyrovnat i drahým, „hmotným“ ladičkám, které již díky této nemusím používat.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app