Vlak – legendární česká hra už i na Androidu

6

Pokud se někoho zeptáte, jestli zná hru Vlak, pravděpodobně se pousměje a souhlasně pokýve hlavou. Kde kdo hrál na stařičkých 386 i novějších strojích právě tuhle jednoduchou a roztomilou hru zároveň.

Hra funguje na principu klasického Hada, známého především ze starších Nokií, kdy klávesami nahoru, dolů, doleva, doprava vedete hada a sbíráte tečky, po jejichž snězení had roste. Vlak je to stejné v bledě modrém, akorád místo teček sbíráte různé předměty, které vám za vláček připojují vagony.

Nyní se legenda z roku 1993 od českého programátora Miroslava Němečka dočkala portu i na Android zařízení. V prvních dnech si aplikaci již stáhlo několik tisíc uživatelů. Samotná hra vzhledem, zvuky i levely odpovídá své PC předloze. Ovládání je zatím poněkud kostrbaté a hra může padat. Pokud se tak stane, zašlete přes aplikaci autorovi report a on chybu odstraní. Také můžete autorovi zaslat návrh na změnu ovládání tak, aby bylo příjemnější.

Takže pokud jste nostalgici a rádi vzpomínáte, neváhejte a stahujte 🙂 Otázka na závěr: byl první Vlak nebo Had?


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

6 KOMENTÁŘE

    • Nevšiml jsem si, že by v textu stálo něco o tom, že je to super hot novinka… Jinak aplikace je na Play 14 dní, před 10 dny byla aktualizována na lepší ovládání. Pokud tady o tom nebyla zmínka, tak je to nová zpráva. Že se ji rozhodli zařadit k publikaci až teď, to je věc redaktorů. Pořád lepší, než kdyby sem chrili každou chvíli tunu novinek, kterou bych pak neměl ani náladu číst, kdybych sem přišel po půl dni. Takže zase opět další chytrej diskutující, kterej se hrdině skrývá za anonyma. Běž si radši vymačkat beďary chudáku…

  1. Před chvilkou jsem nahrál novou verzi hry s novým způsobem ovládání a také jsem opravil pár bugů.

    Pěkný článek.

  2. Asi jsem nešika, ale nemůžu VLAK na GOOGLE-PLAY najít :-/ …. Je to moje srdeční záležitost z mládí a musím to mít 😀 …. Pokud mi tu necháte odkaz na stahnutí, budu velmi rád. Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here