Neva ski pole: lyžařské hůlky, se kterými můžete bezdrátově ovládat telefon

0

Lyžujete rádi a zároveň se neobejdete bez svého telefonu? Nezáleží na tom, jestli jste lyžař profesionál nebo amatér, když stojíte na svahu a svištíte si to po sněhu dolů, kde jakého gadgetu či zařízení, které běžně používáte, se musíte prostě na chvíli vzdát. Pokud se ale jen s těžkým srdcem vzdáváte na pár hodin svého telefonu z obavy o ztrátu spojení s přáteli, rodinou, okolím, nebo je pro vás telefon miláček číslo 1, bez kterého se neobejdete, následující zpráva o projektu Neva vás nejspíš velmi potěší.

Na začátek však malá úvaha: Co když se ale svého telefonu z množství nejrůznějších důvodů nechcete za žádnou cenu na těch pár hodin vzdát nechcete? Můžete to risknout a telefon si vzít s sebou na svah a používat jej. Buď za jízdy z kopce, nebo si můžete krátit chvíli na vleku do kopce. V ideálním případě vše bude v pohodě, ovšem co dnes vychází ideálně? Telefon vám může vypadnout z ruky, zapadnout do sněhu, nebo navlhnout od právě padající nadílky. Další a bezpečnější možností je, pokud vám někdo zavolá, zastavit a hovor v klidu přijmout. Komu by se ale chtělo zastavovat, když je sníh parádně uježděný a vaše lyže se do obloučků zakusují jedna báseň? Co uděláte?

Řešením by pro vás mohly být nové Neva smart lyžařské hůlky, pokud vše půjde dobře a pokud bude tento zajímavý koncept realizován. V kostce se jedná o lyžařské hůlky, pomocí kterých budete moci bezdrátově ovládat váš Android či iPhone.

Dle konceptu by tyto unikátní lyžařské hůlky měly být na vrcholku rukojeti osazeny 0,96 palcovým OLED displejem čitelným i pod přímým sluncem, na kterém by se zobrazovaly pro lyžaře nejdůležitější informace o stavu jeho telefonu. Kdykoliv vám zazvoní telefon, zobrazí se ihned vyskakovací okno s informací, kdo volá, aniž byste museli telefon vytahovat z kapsy. Jednoduchým přejetím palcem po displeji v rukavicích či bez rukavic můžete hovor přijmout bez přerušení lyžování. Displej bude dále zobrazovat přijaté SMS zprávy a další pro lyžování užitečné informace jako je čas, teplota a výšku svahu.

Kromě lyžařských hůlek myslí koncept i na Android/iPhone aplikaci, která umožní veškerou komunikaci a správu telefonu prostřednictvím displeje na hůlkách. Podstatnou informací je, že pokud budete chtít hůlky plně využívat, neobejdete se bez drátové/Bluetooth handsfree sady, která nebude součástí hůlek. Tu si musíte pořídit svoji vlastní.

Celý projekt hůlek Neva je zatím ve stádiu konceptu a vývoje. V současnosti jsou získávány finanční prostředky na fázi vývoje a výroby. Pokud vás projekt zaujal a jedny takové hůlky byste chtěli, můžete na projekt přispět dobrovolnou částkou na kikstarter.com. Do skončení fáze sbírání finanční podpory zbývá 21 dnů. Celkem je nutné nashromáždit 100.000 USD, aby byl koncept zadán do výroby. Doposud bylo vybráno 11.418 USD.

Krátkou ochátnávku hůlek si můžete prohlédnout zde

Delší video se nachází na stránkách projektu.

Celý projekt zní velmi zajímavě. Dokážu si představit využití u vytížených manažerů, kteří musí být neustále po ruce. A jaký je váš názor na tento koncept? Líbí se vám, nebo ho považujete za naprostou šílenost?

Zdroj: kickstarter.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here