Nexus Q – zajímavé zařízení, které v ČR zatím není [Aktualizováno]

5

Včera na Google I/O 2012 bylo představeno kromě tabletu i ještě jedno zajímavé zařízení – Nexus Q. Jedná se o něco, mezi cloudem a multimediálním centrem. Cena tohoto zařízení by měla začínat na 300 dolarech. Zajímavostí tohoto zařízení je propojení se službami Google, či možnosti připojení více smartphonů s Androidem naráz.

Zařízení obsahuje podporu pro optický zvukový výstup, stejně jako připojení HDMI zařízení pro výstup audia nebo videa. Nexus Q je možno připojit k internetu pomocí Wi-Fi sítě či obyčejného LAN kabelu (Ethernetu). Přístroj také obsahuje Micro-USB port pro připojení k PC (není tedy vyloučeno, že dříve nebo později vyjde nějaká ROM pro toto zařízení).

Nexus Q je velice zaměřen na sdílení obsahu. Můžete velice rychle sdílet filmy, fotky, knihy či aplikace. Doposud není známo, na jakém Android OS zařízení poběží, nejspíše se ale bude jednat o nový Android 4.1 (Jelly Bean), který byl včera představen a přinesl velice zajímavé novinky.

Také vývojáři na XDA již nezaspali a proto se na fóru toto zařízení již objevilo (zařízení najdete ZDE). Momentálně již vývojáři přemýšlí, jak naportovat do tohoto zařízení velice populární multimediální centrum XBMC. Jen dodám, že XBMC se do Apple TV dostalo během 3 měsíců.

Co říkáte na nový Nexus Q? Bude to vaše nové multimediální centrum i za cenu 300 dolarů, nebo počkáte, až cena klesne a zařízení se oficiálně dostane do ČR? Podělte se s námi o Vaše pocity.

UPDATE: Na svět se dostala konfigurace Nexusu Q. Nejedná se o nic převratného, ovšem jedná se i o docela zajímavý kus hardware. Jako procesor Google zvolil dvou-jádro TI OMAP 4460, který jsme mohli nalézt i v Galaxy Nexusu. Dále se o chod bude starat 1 GB RAM a 16 GB interního úložného prostoru. Jako operační systém byl zvolen (zcela nepochopitelně) Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Doufejme, že zařízení se dočká velmi brzo update na 4.1 Jelly Bean.

 

Fotografie zařízení:

   

 

Zdroj: ap, XDA

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Oni tam jsou vyloženě střeva z Nexusu, asi už maj zajetou linku. Co se týče verze tak myslím že je to celkem jedno, stejně na tom nepoběží klasické GUI androida ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here