Android 4.1 Jelly Bean: easter egg a bootovací animace

4

Jeden den po oficiálním představení Androidu 4.1 Jelly Bean se na internetu začínají objevovat nejrůznější zajímavosti a podrobnosti o tomto operačním systému, které na Google I/O v San Francisku zmíněny nebyly.

Easter Egg

 

Překvapení od Googlu v podobě tzv. easter eggu najdeme snad v každé novější verzi Androidu. A ani Jelly Bean samozřejmě není vyjímkou. Pokud v menu nastavení několikrát kliknete na verzi softwaru, objeví se velký červený želé bonbón. Po dlouhém kliknutím kamkoliv na obrazovku se zobrazí mnoho dalších bonbónů na pozadí vaší tapety z domovské obrazovky, které je možné tažením prstu odstranit z obrazovky. Právě podle těchto želé sladkostí ve tvaru fazolí s názvem Jelly Bean, se jmenuje také nejnovější verze Androidu. Zpět do menu se dostanete kliknutím na virtuální tlačítko v dolní části displeje.

Předpokládáme, že většina našich čtenářů si zatím easter egg nemůže vyzkoušet, proto také přikládáme následující video:

http://www.youtube.com/watch?v=oaP3roE1gp8

„Velikonoční vajíčko (používá se i anglický výraz easter egg) je skrytá a oficiálně nedokumentovaná funkce nebo vlastnost počítačového programu, DVD nebo CD. Většinou se jedná pouze o neškodné hříčky a vtípky, grafické symboly, animace, titulky se jmény tvůrců apod. Tato skrytá funkce se nevyvolává obvyklým způsobem (menu, tlačítko apod.), ale netradiční kombinací běžných uživatelských činností, stiskem myši na nějakém neobvyklém místě, zvláštní posloupností stisku konkrétních kláves apod.“ zdroj: wikipedia.cz

Bootovací animace

Spolu s novou verzí Androidu přichází i nová bootovací animace, která se zobrazuje při spouštění smartphonu nebo tabletu. Na bootovací animaci v Androidu 4.1 Jelly Bean se můžete podívat na následujícím videu:

http://www.youtube.com/watch?v=akJb-rW1sLo

zdroj: ap (1, 2)

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here