LG G Watch R – Chytré a elegantní (recenze)

0

LG G Watch R byly odhaleny v rámci německého veletrhu IFA a jako vůbec první dokázaly nabídnout zcela kulatý displej. Za své skvělé zpracování si však nechávají taky slušně připlatit  a otázkou jen zůstává, jestli necelých 7 tisíc za kus elegantní elektroniky skutečně stojí.

LG G Watch R

Digitálky i pro manažery

Hlavním problémem všech chytrých hodinek současnosti zatím vždy bylo jejich levné zpracování. Už na první pohled bylo zřejmé, že primárně cílí na geekovskou komunitu. LG G Watch R jdou v tomhle směru proti proudu a běžný člověk na první pohled ani nemusí rozeznat, že uvnitř běží nová platforma Android Wear.

LG G Watch R-4

Hodinky budí dojem elegantních digitálek, což je určitě lepší, než u levnějších LG G Watch. Vhod přijdou i standardní rozměry řemínků, díky kterým můžete nevyhovující pásek vyměnit za vlastní. Jako u drtivé většině podobných hodinek, ani zde nechybí ochrana proti prachu a vodě s certifikací IP67.

První s kulatým displejem

LG G Watch R jsou vůbec prvními chytrými hodinkami s platformou Android Wear, jež disponují dokonale kulatým P-OLED displejem. Průměr displeje je 1,3” a svou práci odvádí skvěle i za horších světelných podmínek.

LG G Watch R-3

Kulatý ciferník zkrátka k hodinkám patří a v zásadě mi nezáleží, jestli jde o digitálky nebo klasické ručičkové hodinky. Proto si mě tyhle smartwatch doslova získaly a můžu s klidným srdcem říct, že bych je ochotně vyměnil za své hloupé hodinky. Displej a především funkce s ním spojené jsou nakažlivé a jakmile si na ně zvyknete, jen těžko budete přecházet zpět do analogového světa.

Prodloužená ruka smartphonu

Stále však platí, že bez chytrého telefonu jsou vám chytré hodinky a náramky téměř k ničemu. Stále sice dokáží monitorovat vaši denní aktivity, už si ale nerozumí s hlasovými příkazy nebo navigací a jsou stejně chytré, jako jiné fitness hodinky. Nechybí senzory pro počítání kroků nebo měření srdeční aktivity, propojení s aplikací Fit ovšem stále dost pokulhává.

LG G Watch R-5

Když je však se smartphonem spojíte, otevře se vám úplně nový svět (podporovány jsou smartphony s Androidem 4.4 a vyšším). Z hodinek můžete rázem odpovídat na maily, zasílat SMS zprávy nebo najít restaurace v okolí. Má to však jednu podstatnou nevýhodu. Zadávání vstupních informací je řešeno hlasem a jestli patříte k introvertům, asi si nezvyknete na diktování textu v přeplněné tramvaji.

Android Wear si navíc stále nerozumí s češtinou, což je možná také hlavní důvod, proč se zde ještě oficiálně neprodávají. Občas tak narazíte na česká jména a většinu textu budete muset diktovat v angličtině nebo alespoň částečně v angličtině a částečně v mateřštině. Pak ale na ulici působíte ještě zvláštněji.

Bídná výdrž

To vše ale taky potřebuje dostatek energie. Při malých rozměrech je použití objemného akumulátoru vyloučeno a musíte se smířit s nabíjením obden. To je v segmentu s nositelnou elektronikou standardní průměr a při současných poměrech si není nač stěžovat ani co chválit.

LG G Watch R-2

Konečně povedené smartwatch

Chytrým hodinkám bylo odjakživa vyčítáno chabé zpracování a doslova odpuzující vzhled. To se u LG G Watch R podařilo zdařile eliminovat a do prémiových materiálů a rysů zabudovat to nejlepší, co jsme v tomto roce u wearables viděli. Pochopitelně se to ale podepsalo na výsledné ceně. Ta se má při vstupu na tuzemský trh pohybovat okolo 6 a půl tisíce korun.

Při přihlédnutí ke všem aspektům a funkcím si ale napříč všem kritikům nemyslím, že je cena přestřelená. Mezi luxusními hodinkami jdou ceny ještě o několik řádů výše, ale tak vysoko ani přes povedený design model od LG pochopitelně nemíří.

Každopádně při současných poměrech je cenovka 6 500 Kč u povedených chytrých hodinek s kvalitními materiály a zpracováním pochopitelná a omluvitelná, ač si to velká část zájemců myslí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here