Cyanogen chce vytvořit vlastní mobilní operační systém

4

Společnost Cyanogen se již několik let stará o alternativní sestavení na základě zdrojových kódů operačního systému Android. Podle oficiálního vyjádření však má vedení firmy v plánu vyvíjet i zcela vlastní mobilní systém bez zapojení Googlu. Ten by měl stavět na open source kódech a nepočítá se tak s napojením na cloudové služby Googlu.

cyanogenmod

To taky znamená, že v plánu je i vývoj vlastního obchodu s aplikacemi, který by měl být připraven do poloviny roku 2016. Takový systém však nebude k dispozici zdarma, alespoň tedy pro velké hráče, kteří by jej chtěli ve svých smartphonech od základů používat. To je vcelku logické, ale zůstává otázkou, v čem bude přidaná hodnota.

Zdroj: phonearena

4 KOMENTÁŘE

  1. Tak tím se CM odstřelí, protože lidi ty „cloudové“ (kreténský název něčeho, co tu bylo už dávno před tímto názvem) služby jako mail, kalendáře, drive a další už běžně používají a nebudou kvůli CM přecházet a kupovat znovu nové aplikace.

    • Přesně tak. Navíc CM rozhodně neoplývá stabilitou, takže pokud by tam nebyly gapps, můžou to zabalit. Jako uživatel nevidím důvod, proč bych měl chtít další OS, bez pořádné komunity a aplikací, jako výrobce nevím, proč bych měl platit a CM, když můžu mít osvědčený Android.
      Leda by Google udělal nějakou mega botu (a ne, že bych se až tak divil)

  2. Moc mi z toho není jasné, jestli ten jejich systém bude založený na kódu Androidu jako si udělali v Amazonu, nebo prostě jen na linuxovém (či třeba Firefox OS základu). Pokud úplně opustí Android, tak budou jen jedni z mnoho a mnoha operačních systémů, co jich tu už bylo a taky bude a nikdy podstatný tržní podíl neukousli.
    Mohli by zaujmout výrobce telefonů, pokud by se jim podařilo ze systému odstranit všechny problematické části zatížené patenty a tak snížit cenu svého OS… pokud by měli ten nejlevnější (ale výrazně), mohli by oslovit výrobce super levných strojů pro rozvojové země a teoreticky mít i úspěch. Ale myslím, že patentem (bez ohledu na spornost daného patentu) je už zatížené tolik věcí z architektury i UI mobilních OS že to ani nejde.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here