Nabíjejte Sony Xperia Z1 a Z Ultra stylově a prakticky

5

Aktuální dvojice vlajkových lodí od Sony oproti konkurenci vyniká zvýšenou odolností proti vniku kapaliny a prachu do těla telefonu. Díky tomu můžeme tyto Xperie bez problémů opláchnout, fotit s nimi pod vodou anebo potápět telefon v putyce do piva, čímž ohromíme nejednoho kamaráda. Daní za tuto příjemnou výhodu je však použití plastových krytek všech konektorů a slotů pro SIM a paměťovou kartu, které obtěžují nejednoho uživatele. Sony však tuto dvojici telefonů vybavilo také externím konektorem umožňující dobíjení i jiným způsobem, než-li prostřednictvím konektoru microUSB schovaného pod jednou z krytek. Konektor je navíc vybaven magnetem. Díky tomu Sony dovedlo připojení příslušenství takřka k dokonalosti. Pojďme se podívat na několik typů nabíječek, které umožňují dobíjení Xperií Z1 a Z Ultra prostřednictvím bočního konektoru.

Sony-Xperia-Z1-f-Magnetic-dock

Magnetický dobíjecí dock Sony DK31

Tento dock je odpovědí japonského výrobce na stále se rozšiřující fenomén bezdrátového nabíjení, které Sony dlouhodobě ve svých modelech ignoruje. Díky magnetu a jednoduché konstrukci je vkládání telefonu do docku podobně jednoduché, jako položení telefonu podporující bezdrátové nabíjení na dobíjecí podložku. Dock má výhodu v tom, že je Xperia usazena v příjemnějším úhlu pro sledování dění v telefonu, než-li jen vodorovně položena. Dock je zakončen kabelem s USB konektorem pro připojení k nabíječce. Jen pro úplnost. Oproti běžným zvyklostem kolébek DK31 nepodporuje přenos dat. Cena kolébky se pohybuje v relaci okolo 1000 Kč.

sony-magnetic-charging-dock-dk31-for-xperia-z1

 

Bohužel dockem výčet originálního příslušenství Sony končí. Naštěstí se možností konektoru chytly výrobci neoriginálního příslušenství, kde je nabídka zejména na zahraničních aukčních serverech velice pestrá.

Dobíjecí USB kabel s magnetickým konektorem

Je až nepochopitelné, že tuto položku Sony v nabídce příslušenství nemá. K dobíjecímu kabelu není nic moc do dodávat. Je ideální pro připojení jak do síťové zásuvky, tak i do nabíječky v autě s USB výstupem. Cena kabelů na eBay začíná na 150 Kč včetně poštovného do ČR. Některé kabely na tomto serveru bývají označené jako originální, nejedná se však o pravdu.

$_57

 

Redukce z microUSB na magnetický konektor

Další z řady praktických doplňků. Redukce umožňuje pohodlné připojení libovolného kabelu nebo nabíječky s microUSB konektorem k telefonu. Cena na aukčních serverech se pohybuje okolo 100 Kč včetně poštovného.

62597177

 

Autonabíječka s magnetickým konektorem a USB výstupem

Další do řady patří i praktická autonabíječka. Přívodní kabel z utrženého sluchátka patří mezi klasiku na poli autonabíječek. Potěší však i USB konektor na těle nabíječky umožňující připojení USB kabelu a souběžné napájení i druhého přístroje. A to díky výstupnímu proudu nabíječky 2A. A cena? 200 Kč.

$_3

 

Neoriginální dokovací stanice

Jako poslední příslušenství si představíme neoriginální kolébku v čínském „univerzálním“ designu. Není tak elegantní, jako originální řešení. Ale umí to samé a stojí čtvrtinu toho, co DK31.

Bez názvu

 

Jak vidno, boční magnetický konektor u momentálních vlajkových lodí Sony umožňuje připojení rozličné škály nabíjecího příslušenství. Proč však Sony, kdysi za dob Sony Ericssonu lídr na poli příslušenství pro mobilní telefony, nabízí pouze jednu jedinou nabíjecí kolébku, to je záhadou. Naštěstí však existují alternativy. Které nejenom zpříjemní připojení nabíječky k Xperii, zároveň také zvýší trvanlivost krytky microUSB konektoru telefonu a konektoru samotného.

 

5 KOMENTÁŘE

    • Bohužel nikoliv. Xperia Z nemá magnetický konektor, ale pouze kontakty. Proto jsou vhodné maximálně pro dock.

  1. Dock mam, ale ten mam jen doma takze do prace si nosim klasickou nabijecku a nebavi me to vyndavat tak jsem si zrovna vcera objednal na ebay ten kabel s mag. konektorem, jsem zvedavej jestli dorazi a jak bude fungovat. Stal 180kc i s dopravou 😀

  2. Zdravím dock jsem si pořídil originál od sony mám xperii z1 ale po připojení do doku se vůbec nic nestane. Tak neím jestli mám začít s reklamací? díky za odpověď

  3. Magnetické kabely mají velmi slabý magnet, takže lehce odpadnou, zvláště pak redukce. Autonabíječka má také slabý magnet, že vcelku tlustý kabel lehce odpadne vlastní vahou. Navíc nestíhá dobíjet mobil, pokud je zapnutá navigace (iGO Primo). Vše nakoupeno na eBay. 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here