TegraNote – Konkurence pro Nexus

0

Tegra Stylus

NVIDIA prozradila specifikace dlouho očekávaného tabletu TegraNote, který bude disponovat 7 palcovým HD displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů. Zařízení bude pohánět čyřjádrový procesor Tegra 4 s architekturou Cortex-A15 a grafikou se 72 jádry. Jedná se totiž o špičkový čip samotného výrobce, který patří mezi technologickou špičku, proto zařízení zvládne plynulý chod těch nejnáročnějších her a aplikací.

Jelikož pořizování snímků na tabletu není tak běžné jakou u telefonů, výrobce se rozhodl použít fotoaparát s rozlišením 5MPx, který poslouží pro chvíle, kdy nebudete mít po ruce lepší alternativu. Pro videohovory budete moct využít Webkamerku s klasickým VGA rozlišením. Dostatečně kvalitní zvuk by měli zajistit 2 HD stereo reproduktory, nacházející se na čelní straně zařízení.

nvidia-tegra-note-reference-tablet-640x366

Určitě se mnoho z vás dozvědělo o stylusu, který obohatí tablet o nové funkce oproti jiným zařízením. Jak tlustou čáru budete chtít načrtnout, bude záležet pouze na síle tlaku vyvíjeného stylusem na displej. O ztrátu stylusu nemusíte mít strach, můžete jej uschovat v těle zařízení. Pokud vás zajímá, jak funguje a jaké funkce přináší, podívejte se na níže uvedené video.

httpv://www.youtube.com/watch?v=NUQp4l_4a3E

Jestli rádi sledujete filmy, určitě vás potěší micro HDMI port, pomocí kterého budete moct tablet připojit k vaší televizi a vysílat obraz ve Full HD rozlišení. Vnitřní paměť o kapacitě 16GB, budete moci rozšířit pomocí micro SD karty. Samozřejmostí bude předinstalovaný operační systém Android, aktualizovaný na nejnovější verzi. Výdrž tabletu by se měla pohybovat okolo 10 hodin na jedno nabití.

Pokud vám nevadí úhlopříčka 7 palců s HD rozlišením, možná by právě tento tablet splnil vaše očekávání. Jestli se výrobci podaří nabídnout lákavou cenu, mohl by se stát silnou konkurencí pro zařízení Nexus.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here