Sony Xperia Tablet Z: Kitchen Edition – výkonný a elegantní tablet pro hospodyňky

0

Po experimentu francouzského Archosu, který před nedávnem představil zařízení s názvem Chefpad, se rozhodl představit tablet určený pro kuchaře ještě známější výrobce. V případě Sony se však nejedná o zcela nový model, ale jen o upravenou verzi Xperia Tabletu Z s příznačným označením Kitchen Edition.

SONY ELECTRONICS XPERIA TABLET Z: KITCHEN EDITION

V základním balení najdete bezdrátový teploměr iGrill umožňující sledovat teplotu jídla na displeji tabletu a praktický stojánek, který využijete například při vaření podle receptu z internetu. Softwarová výbava zahrnuje plné verze aplikací, které využije každý milovník jídla, jako například databáze receptů, nákupní seznamy či jídelníčky. Celkem mají předinstalované aplikace a hardwarové příslušenství dodávané s tabletem hodnotu asi 115 dolarů.

Při používání v kuchyni přijde vhod také zvýšená odolnost proti vodě potvrzená certifikací IP57, displej chráněný sklem Gorilla Glass odolným proti poškrabání a zadní strana z uhlíkových vláken. Všemi těmito vlastnostmi však disponuje také běžná verze Sony Xperia Tablet Z.

K dlaší výbavě tabletu patří 10,1″ displej s rozlišením 1920 x 1200 obrazových bodů a technologií Mobile BRAVIA Engine 2 pro kvalitnější zobrazení, čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 taktovaný na 1,5 GHz, 2GB RAM a 32 GB vnitřní paměť, kterou lze dále rozšířit pomocí slotu na micro SD kartu. Nesmíme zapomenout zmínit ani 8mpx zadní fotoaparát, 2mpx přední kameru pro videohovory, NFC a operační systém Android 4.2 Jelly Bean.

Sony Xperia Tablet Z: Kitchen Edition je zatím nabízen pouze v USA, kde je k dostání za 649 dolarů, tedy v přepočtu asi 12 621 Kč. Zatím není jasné, zda se speciální verze tabletu pro kuchaře někdy v budoucnu objeví na českém trhu.

zdroj: Sony via Phone Arena

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here