Androidí tablet ze Severní Koreji? Vcelku kvalitně a levně, jen bez WiFi

3

north_korea

Mluví-li se o elektronice z Korejského poloostrova, tak je téměř vždy řeč o Koreji jižní. A není to žádná náhoda, v Jižní Koreji sídlí hned dva z největších výrobců androidích zařízení světa. Konkrétně zde byla založena a má stále sídlo aktuální jednička Samsung nebo vcelku poměrně dobře se držící LG.

To ovšem neznamená, že by Korea Severní žádné vlastní výrobce chytrých krabiček neměla. Alespoň jednoho, byť teprve začínajícího, určitě má. Důkazem je koncem minulého měsíce představený 7‘‘ tablet Samjiyon vybavený Androidem 4.0.4 Ice Cream Sandwich.

Samozřejmě nejde o stroj nejvyšší třídy. Poměrně překvapivě ale nejméně hardwarovými specifikacemi drží krok s aktuální střední třídou zavedených androidích výrobců. Nabízí jednojádrový procesor taktovaný na 1.2 GHz, 1 GB operační paměti RAM, 8 nebo 16 GB uživatelské paměti a 7‘‘ displej s rozlišením 1,024×768. Vcelku tedy hardware srovnatelný s druhou generací 7‘‘ Samsungu Galaxy Tabu.

Co se týče softwaru, tak na tabletu běží neupravený Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich dovybavený o několik málo aplikací. Doinstalovanou nalezneme třeba knihovničku s politickými esejemi Kim Ir-sena nebo učebnicemi angličtiny. Nechybí ani lehce upravené a zřejmě nelegálně získané Angry Birds.

Jedinou velkou nevýhodou tabletu je nemožnost připojit se na WiFi sítě. Spekuluje se ovšem o tom, že WiFi čip přítomný je a pouze chybí softwarová podpora. Cena tabletu je přibližně 200 dolarů a je k zakoupení v obchodech pro turisty Pchjongjangu.

httpv://www.youtube.com/watch?v=awtOQXz_8Dc

Zdroj: aathority, North Korea Tech

 

3 KOMENTÁŘE

  1. V povodnom zdroji je uvedene pripajanie na korejske intranetove stranky, asi telepaticky, ked to podla vas nema wifi. Taktiez cena 200 dolarov za toto je vysoka, este ze ju platil v predaji darcekov v restauracii.

    • Ano, to mne také překvapilo. Otázkou ale je, jestli ty stránky nejsou jen uložené lokálně.

      Mimochodem, hned pod odstavcem o tom, o čem mluvíte, píše, že tam WiFi tak nějak není.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here