Amazon: vylepšený Kindle Fire s nižší cenou a 8.9“ Kindle Fire HD

5

Ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát, tak firma stojící za jedním z největších internetových obchodů světa, Amazon, je současně také jedním z poměrné důležitých hráčů na poli androidích tabletů.

Své místo na trhu získala minulý rok, když uvedla levný a relativně výkonný tablet Kindle Fire postavený na Androidu 2.3 Gingerbread, který poměrně výrazně upravila a svázala se svými službami.

Včera večer se pak pokusila svůj úspěch zopakovat a představila novou generaci základního Kindle Fire a jeho větší variantu Kindle Fire HD.

Nový Kindle Fire

Nový Kindle Fire nabídne takřka totožný 7“ displej s rozlišením 1024 x 600 pixelů. Lepší než u první generace by ale měl být procesor, který by měl údajně nabídnout až o 40% více výkonu a dvojnásobnou kapacitou (512 MB) by měla posloužit operační paměť RAM.

I přes zvýšení výkonu by ale neměla klesat výdrž baterie. Amazon naopak uvádí, že nová generace vydrží déle. Kromě lehce vylepšeného hardwaru nalezneme na novém Kindle Fire také aktualizovaný software, pravděpodobně ve stejné verzi jako na Kindle Fire HD.

Na území Spojených států a ve Velké británii by se měl začít prodávat již 14. září za cenu o $50 nižší než první generace, tedy za $149 (přibližně 2 600 korun). Zda se někdy dostane do Evropy, se zatím neví.

Kindle Fire HD

Kromě druhé generace klasického 7“ Kindle Fire představil Amazon také novou větší variantu s názvem Kindle Fire HD. Ta, jak již název napovídá, nabídne větší, 8.9 palcový IPS displej s FullHD (1920×1200) rozlišením a speciální úpravou pro redukci odlesků.

Výkonější bude mít také procesor, konkrétně v něm nalezneme dvoujádrový TI OMAP 4470, který by měl alespoň podle Amazonu nabídnout dokonce vyšší výkon než konkurenční čtyřjádrová Tegra 3.

Dále by měl Kindle Fire HD nabídnout stereo reproduktory s Dolby Digital Plus, WiFi s duální anténou (2.4GHz a 5GHz) a podporou MIMO. V neposlední řadě by měla být také větší vnitřní paměť. Oproti 8GB, které nalezneme ve standartní verzi, bude Kindle Fire HD dostupných v 16GB a 32 GB variantě.

Prodávat by se měl za $299 (5 400 korun) v 16GB verzi a za $369 (6 700 korun) v 32 GB verzi.

 A jak se nové Kindle Fire tablety líbí Vám? Plánujete si nějaký pořídit ze zahraničí nebo si raději počkáte na domácí prodej Nexusu 7?

Zdroj: theVerge

5 KOMENTÁŘE

  1. Líbí, nelíbí, je to celkem fuk. Služby tu Amazon nenabízí a kupovat jen kvůli HW, abych si tam dával custom ROM, se mi nějak nechce. Zvlášť, když ten HW zas tak bezkonkurenční určitě nebude a české ceny taky radost neudělají (viz Kindle Fire). Stále doufám, že můj další tablet bude Nexus 9, úhlopříčka displeje mi totiž u Fire HD radost udělala, sám mám Galaxy Tab 8.9 a má podle mě úplně ideální poměr velikost/váha. Moc si nedovedu představit, jak si budu komiksy číst na 600g placce, i těch 400g už zápěstí po delším začtení se cítí.

  2. Kdyby tady byly podporované služby Amazonu, tak by to byla zajímavá alternativa k Nexusu 7, takhle si ale právě počkám na ten Nexus 7…

  3. No…teď nevím…je mi jasné, že Kinde Fire HD se u nás hned tak neobjeví a až se objeví, bude jen nutné přehrát na nějakou použitelnější ROM… Ale už si nejsem budoucí koupí Nexusu 7 tak jistý. To rozlišení a HDMI konektor U HDčka mě láká 🙂

  4. Má cenu kupovat Kindle fire HD v zahraničí? Kamarád je ted ve státech ,tak se rozmýšlím jestli koupit. láká mě cena 199 nebo 250 dolarů. Dík za radu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here