Acer chystá dva další levné tablety s Androidem

0

Acer Iconia Tab B1-A71

V lednu taiwanský výrobce představil sedmipalcový Acer Iconia Tab B1-A71 a už velmi brzy se chystá svou nabídku superlevných tabletů rozšířit o další dva modely, které budou vybaveny osmipalcovým a desetipalcovým displejem.

Obě novinky budou, stejně  Iconia Tab B1-A71, používat procesory od čínské společnosti MediaTek, která dosud vyráběla hardwarové komponenty spíše pro levná zařízení neznámých výrobců. Acer chce využít v jednom ze svých tabletů například čtyřjádrový procesor MediaTek MT6589, který je vyroben 28nm technologií a obsahuje čtyři jádra Cortex A7 spolu s grafickým čipem PowerVR SGX544.

Zatím bohužel neznáme žádné podrobnosti ani o jednom z chystaných zařízení. Pouze víme, že tablet s 8″ displejem bude stát přibližně 200 dolarů (3 800 Kč) a tablet s 10″ displejem bude k dostání za 250 dolarů (4 800 Kč). K představení obou novinek by mohlo dojít už za několik týdnů na veletrhu MWC 2013, který se koná v Barceloně.

Jeden z ředitelů Aceru prohlásil, že oblast levných tabletů s Androidem je pro společnost obrovskou příležitostí. Analytici navíc předpokládají, že v letošním roce bude prodáno rekordních 200 milionů tabletů.

zdroj: uv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here