ZTE Open a Alcatel OT Fire: první smartphony s Firefox OS míří do prodeje

1

ZTE Open

Dnešní novinka je spíše k rozšíření přehledu o chytrých telefonech, nikoli o Androidu, ale o operačním systému Firefox, který si určitě získá mnoho fanoušků. Nicméně do budoucna se zřejmě nedá očekávat příliš velký rozmach. První telefony, jako je ZTE Open a Alcatel One Touch Fire vstoupily na trhy a můžeme se těšit na první statistiky prodeje.

ZTE Open nabídne:

  • 3,5 “ displej s rozlišením 320 × 480 px
  • qualcomm S1 MSM7225A čipset s 1 GHz procesorem
  • operační paměť 256 MB
  • fotoaparát s rozlišením 3,2 Mpx
  • 1 200 mAh aklumálátor

Jelikož se jedná o první telefony s tímto systémem, jsou to zařízení nejnižší třídy. Určeny jsou především pro začínající uživatele a pro ty, kteří si chtějí OS Firefox vyzkoušet s minimální investicí. Prvním trhem, kde se dočkali modelu ZTE Open je Španělsko, pořídit jej lze za 69 eur, tedy v přepočtu 1800 Kč. Zanedlouho bychom se měli dočkat také modelu Alcatel One Touch Fire, který je velice shodný se zařízením od ZTE. Liší se jen v rozlišení displeje (480 × 320 px) a kapacitě baterie (1 400 mAh.) Svou nabídku rozšíří také několik operátorů – Telefónica, Deutsche Telekom a Telenor.

A dostupnost v České republice? Podle všeho se u nás bude prodávat jen ZTE Open, tedy alespoň ze začátku. Za cenu 2 800 korun jej bude možné pořídit ke konci léta.

zdroj: mobilenet

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here