Windows 1.0 slaví 30 let od svého vydání

1

cmwindows1-0jul15a

Tento týden uplynulo 30 let ode dne, kdy Microsoft vydal úplně první verzi svého úspěšného operačního systému Windows, která původně byla pro počítače IBM, které dnes najdeme v některých z jeho posledních verzí na většině osobních počítačů ve světě.

Když se však na Windows 1.0 podíváme zpětně, zjistíme, že byl dnes slavný operační systém od Microsoftu ve své první verzi pro mnoho lidí docela velkým zklamáním. Velmi mnoho uživatelů si stěžovalo na špatné odladění systému pro daný hardware, což mělo za následek pomalý chod. Rovněž se také většině lidí vůbec nelíbilo, nakolik je nové grafické rozhraní provázané s tenkrát ještě zbrusu novým příslušenstvím v podobě počítačové myši.

MS Mouse4

Přesto jsou však mnohé prvky z původních Windows 1.0  i v nejnovějších verzích tohoto operačního systému. Mezi ty hlavní patří například výsuvné menu nebo posuvník obsahu v jednotlivých oknech

windows-versions

Po 30 letech od vydání Windows 1.0 ušel Microsoft velmi  dlouhou cestu a dnes mohou lidé po celém světě využívat nejnovější verzi Windows 10 zdarma. Jediné co se Microsobtu v uplynulých letech nepovedlo, byl vývoj operačního systému pro chytrá zařízení, zde se marně snaží prorazit se svým Windows Mobile.

1 komentář

  1. „dnes mohou lidé po celém světě využívat nejnovější verzi Windows 10 zdarma“ windows 10 je zdarma?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here