Webový Android market se pomalu otevírá i neoficiálním zařízením

0

Levná, povětšinou čínská androidí zařízení mívají vcelku pouze dva, leč dost možná o to větší, problémy. Prvním je poměrně logicky slabší hardware, zpravidla hlavně nekvalitní displej. Druhým a řekl bych i tím kritičtějším je poté absence certifikace Googlem a tím pádem i nedostupnost Google apps v čele s oficiálním distribučním kanálem aplikací, Android marketem.

Tento problém je sice díky snaživé komunitě, která nakonec Android market stejně do téměř jakéhokoliv zařízení dostane, řešitelný, bohužel však ne úplně ideálně. Ačkoliv totiž instalace skrze aplikaci na telefonu funguje, tak webová verze zařízení odmítne registrovat a tím pádem do něj aplikaci i případně instalovat, tedy až donedávna.

Nyní totiž Google z neznámého důvodu obrátil, a začal ve webovém Android marketu zobrazovat a tedy i povolovat instalace aplikací na zařízení s neoficiálně instalovaným Android marketem a tedy bez Google certifikace.

Zatím tedy aplikace nainstalované skrze webový market nefungují úplně korektně, konkrétně aktualizování povětšinou nefunguje a je nutné stejně přes aplikaci přeinstalovat. Na druhou stranu, tedy za předpokladu že nejde pouze o chybu, kterou bude chtít Google opravit, je to dobrá zpráva pro všechny majitele starších Archost tabletů a nových čteček Nook Color a Kindle Fire, kteří neoficiálního Android marketu poměrně hojně využívají.

A co Vy? Máte nějaké zařízení s neoficiálně nainstalovaným Android marketem?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here