Uživatelé Androidu se nyní s malware setkají 2,5krát pravděpodobněji než před půl rokem

0

Společnost Lookout ve své nejnovější zprávě Mobile Threat Report potvrdila rychlý nárůst škodlivého softwaru pro operační systém Google Android.  Jen za posledních šest měsíců údajně narostl výskyt malware 2,5krát. Od ledna do června tohoto roku bylo malware zasaženo 500 000 uživatelů telefonů a tabletů s Androidem. Nejčastějšími hrozbami jsou DroidDream a GGTracker. Právě GGTracker se stal prvním škodlivým softwarem, který dokázal uživatele Androidu připravit o peníze. Bez vědomí uživatele totiž rozesílá Premium SMS na čísla s vysokým tarifem. Naštěstí se ale tento malware může pochlubit ještě jedním prvenstvím: byl jako první cílen jen na uživatele z USA.

Společnost Lookout při své analýze využívala data ze 700 000 aplikací a 10 milionů uživatelů. Ve své zprávě také uživatelům radí následující:

  • Stahujte aplikace pouze z důvěryhodných zdrojů, jako jsou obchody a seriózní stránky s aplikacemi ke stažení. Nezapomeňte se podívat na vývojáře, recenze a hvězdičkové hodnocení.
  • Po kliknutí na webový odkaz věnujte pozornost adrese, na kterou vás přesměruje. Zároveň se ujistěte, že jde o stránku, za kterou se vydává.
  • Stáhněte si mobilní bezpečnostní nástroj, který kontroluje všechny stažené aplikace. Nástroj chrání před malware a spyware a může vám pomoci najít ztracené nebo odcizené zařízení. Některé vás také upozorní na nebezpečné internetové stránky.
  • Dávejte pozor na neobvyklé chování na telefonu. Toto chování by mohlo být znamením, že byl telefon nakažen. Může se jednat například o neobvyklé poplatky nebo náhlé snížení výdrže baterie.

via ac

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here