Tip na doplněk: koule Sphero

6

Vánoce se nám blíží každým dnem a všichni začínáme uvažovat, co bychom chtěli vidět pod Vánočním stromečkem. Téměř každého Android uživatele ale zaujme každý rok nějaký doplněk ke svému telefonu či tabletu. Tento rok se mezi hity fanoušků řadí i magická koule Sphero, kterou se Vám pokusíme v následujícím článku trochu představit.

Co je Sphero zač?

Sphero je „magická“ koule, kterou ovládáte pomocí svého telefonu (kompatibilní s iOS a Androidem). Poprvé tento doplněk byl předveden na CESu v roce 2011, kde tento „gadget“ způsobil velký poprask. V USA se tehdy stalo Sphero velice populárním a tím je i dodnes.

Kromě ovládání pohybu, můžete kouli Sphero měnit také barvy díky zabudovaným LED diodám, čímž se stává i noční ježdění velkým požitkem.

Co všechno Sphero dokáže?

Kromě pouhého ježdění po zemi má koule Sphero i mnohem více využití. Sphero můžete využít jako balónek pro Vašeho domácího mazlíčka, nebo ji můžete využívat i jako loďičku (koule umí ve vodě plavat, je voděodolná). Pokud Vás tyto vlastnosti omrzí, nemusíte zoufat a ze Sphera se může stát ovladač pro aplikace, které jsou vyvinuty speciálně pro tuto kouli. Aplikací je momentálně dostupných 20 (oficiálně od týmu Sphero) + několik dalších aplikací od nadšených fanoušků. Nudit se tedy rozhodně nebudete.


Dostupnost a cena

Teď ovšem přicházíme na tu nejdůležitější a asi nejzajímavější položku. Bohužel, Sphero se u nás v ČR oficiálně neprodává, ovšem lze objednat z Amazonu (.com – 130 dolarů, co.uk – 100 liber), popřípadě také i přímo na oficiálním webu Sphera (cena je podobná jako na Amazonu, dokonce mírně vyšší). K ceně si ovšem musíte ještě připočíst CLO (pokud objednáváte z USA), čímž se cena ještě trochu navýší.

 

Zaujala Vás koule Sphero?

6 KOMENTÁŘE

  1. Takovejch 15 stovek bych za to asi ještě možná dal…ale tyhle čásky + clo, HPD (nebo co vše se tam ještě počítá) jsou pro mě za takovouhle hračičku už celkem dost… 🙁

  2. Nevíte někdo, jestli se už prodává v ČR? Oficiální stránka http://www.sphero.cz ji ještě nemá a nějaké menší shopy sice mají napsáno, že skladem, ale když si zavoláte, tak ji nemají a budou ji mít tak do dvou měsíců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here