Statistiky: Android v největších evropských zemích

0

Společnost comScore zveřejnila zajímavé informace o prodeji smatphonů s Androidem na pěti největších evropských trzích: Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Spojené království.

Nejčastějším mobilním operačním systémem je stále Symbian, který ale ztratil: ještě minulý rok ho měla více než polovina smartphonů, v letošním červenci je to jen 37,8 %. Nás ale samozřejmě nejvíce zajímá Android, který se stal dvojkou mezi operačními systémy v uvedených evropských státech. Jeho aktuální podíl je 22,3%.

Podíl Applu (iOS) ani RIM (Blackberry) se výrazně nezměnil, naopak Microsoft (Windows Phone a Windows Mobile) si pohoršil o téměř 5 procentních bodů.

Zajímavý je pohled na tabulku nejčastějších značek telefonů s operačním systémem Android. I když Samsung zvítězil ve čtyřech zemích z pěti, je v celkovém průměru až na druhém místě po HTC. Tchajwanskému výrobci se totiž mimořádně daří na trhu v UK, kde má více než nadpoloviční podíl.

I další evropské trhy mají svá specifika. Například Sony Ericsson má zhruba vyrovnané výsledky na čtyřech trzích. Jedinou vyjímkou z „velké pětky“ je Itálie, kde se naopak nadmíru daří LG. A Motorole se zase daří v Německu, kde má téměř osmiprocentní podíl.

V poslední tabulce je vidět podíl uživatelů, kteří používají na svém mobilním telefonu různé funkce. Nejvíce funkcí využívají majitelé mobilů ze Spojeného království, kteří mají nejvíce procent ve všech kategoriích až na poslech hudby.

zdroj: comScore via ed

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here