Společnost Sony zůstane i nadále věrná Androidu

0

Není výjimkou, že výrobci Android zařízení občas zkusí štěstí s jiným, konkurenčním operačním systémem. Převážně se jedná o systém Windows Phone, se kterým již experimentoval Samsung, HTC nebo třeba ZTE. Spekulovalo se také o tom, že i Sony chystá zařízení s Windows Phone. Avšak to prezident a zároveň CEO mobilní divize Kunimasa Suzuki rázně popřel a vše uvedl na pravou míru.

Kunimasa Suzuki

Podle Kunimasa Suzuki nemá Sony pro tento krok žádné plány a takové zařízení do budoucna neplánuje. Sony bude nadále věrným partnerem Androidu, to i přesto, že podíl společnosti se na trhu s Androidem stále zmenšuje. Tuto neblahou skutečnost chce Suzuki vyřešit rychlejším uvedením novinek na trh a také zvýšením transparentnosti mezi odděleními v rámci společnosti Sony. „Všechny přístroje jsou navzájem propojené, proto je třeba se zaměřit na horizontální organizaci,“ dodal Suzuki.

Dále také prozradil, proč někteří výrobci částečně přechází i na Windows Phone. Podle všeho za to mohou patentové spory, které se stále více rozmáhají a výrobci se žalob obávají, proto u některých modelů raději volí operační systém od Microsoftu. Sony se však žalob nebojí, prý vlastní velmi pestré portfolio patentů.

Zdroj: xperiablog

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here