Soud zamítl protimonopolní obvinění proti Googlu

0

Žaloba kvůli porušení protimonopolních zákonů směřovaná společnosti Google byla smetena ze stolu. Ta byla vyplněna u oblastního soudu kraje Severní Karoliny, přičemž obviňovala světového giganta, že nutí uživatele systému Android instalovat automaticky pouze vlastní aplikace. Dle stížnosti mají díky tomu aplikace jako Google Search a Google Map daleko větší odběr než třeba Bing od Microsoftu nebo jiné. 

google-logo-874x288

Žalující dále tvrdili, že kvůli chování Googlu jsou také ceny chytrých telefonů daleko vyšší, než by mohly být, kdyby byl boj mezi konkurencí fér. Nejčastějšími službami u Androidu jsou totiž právě ty od Googlu jako YouTube, Google Play Store, Google Search a Google Maps. Soudkyně Beth Labson Freemanová však včera řekla, že žalující strana nijak nedokázala, že by Google skutečně ceny telefonů zvyšoval.

Freemanová uložila žalujícím třítýdenní lhůtu k úpravě žaloby, protože dle jejích slov ceny nezávislé na konkurenci a úbytek výběru pro spotřebitele nejsou důvody, proč by měl být Google obviněn z monopolistického chování. Tím pádem vlastně sdělila žalobcům, aby se zkusili dovtípit jiným mezerám, za které by Google být zodpovědný mohl.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here